Суспільство  |  13.02.19  |  середа
 

Вчені розробили ефективні ліки від 6 видів пухлин

Після застосування нового препарату в боротьбі з раком, у пацієнтів зменшувалися пухлини або взагалі переставали рости.

Вчені британського Інституту дослідження раку розробили ліки, що визнано ефективними в боротьбі зі шістьма видами пухлин.

Препарат під назвою Tisotumab Vedotin вже пройшов клінічні випробування.

«Що захоплюючого в цьому лікуванні, так це те, що механізм його дії абсолютно новий. Він діє як троянський кінь, проникаючи в ракові клітини і вбиваючи їх зсередини», – зазначив провідний автор розробки, керівник відділу клінічних досліджень в Інституті досліджень раку, професор Йоганн де Боно.

Для перевірки ефективності препарату, Tisotumab Vedotin вводили внутрішньовенно кожні три тижні 147 пацієнтам із раком, який був або рецидивуючим, або запущеним. З дослідження видно, що ліки дали багатообіцяючі результати в людей з шістьма поширеними формами захворювання, зокрема пухлини шийки матки, сечового міхура, яєчників і легень. Після введення цього препарату в організм пацієнтів, їхні пухлини зменшувалися або переставали рости.

Розробники називають ці ліки TV (скорочення від Tisotumab Vedotin), які є гібридом хімії та імунотерапії. Токсичну речовину закріплено на кінці антитіла, яке прикріплюється до білка CD142 – його особливо багато на поверхні ракових клітин. У результаті молекулу засмоктує всередину пухлини, де токсин звільняється і руйнує клітину зсередини.

На думку Йоганна де Боно, ліки можуть виявитися ефективними також у боротьбі з раком кишечника, підшлункової залози, гортані або головного мозку.

За результатами досліджень, лікування не спричинювало серйозних побічних ефектів (оскільки ці ліки визнано токсичними). Найпоширенішим побічним ефектом (у 69% пацієнтів) була носова кровотеча. Також пацієнти скаржилися на втому (56%), нудоту (52%) і алопецію, тобто випадання волосся (44%).

Наразі препарат випробовують при інших типах раку, зокрема кишечника та підшлункової залози. Водночас проводяться подальші дослідження інших форм захворювання.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах