Суспільство  |  21.02.18  |  середа
 

В Україні зросла кількість викидів забруднення в атмосферу

Статистика свідчить, що з 2016-го року кількість викидів забруднення в атмосферу вдвічі зросла в порівнянні з ростом ВВП в Україні.

Ці речі в цивілізованих країнах відірвані, а у відсталих технологічно країнах є зв'язок: зростає ВВП - ростуть викиди, парникові в тому числі. Про це в ефірі "Громадського радіо" заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, в 2016-му році ВВП виріс на 3%, а викиди - майже на 8%. Це говорить про те, що теплова енергетика стала основним забруднювачем. Україна, на жаль, увійшла в 5-ку топ-країн за кількістю смертей на 100 тисяч населення від забруднення повітря. Спроби економити на енергоносіях і перехід на іншу групу вугілля, що містить більше сірки та інших частинок які пиляться, веде до того, що страждає здоров'я.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що компанія ДТЕК закупила в США неліквідне вугілля з підвищеним вмістом сірки, використання якого завдає істотної шкоди навколишньому середовищу і здоров'ю людей.

"Ми повинні реформувати медицину - і уряд разом з парламентом це робить. Але, як і вона була хороша медицина, від неї життя людини залежить на 20%, кажуть лікарі і вчені. А на 80% - від навколишнього середовища і способу життя",

- резюмував міністр.

Нагадаємо, що в ООН оприлюднили прогноз по скороченню населення України. Експерти ООН оприлюднили новий прогноз, згідно з яким до 2050-го року населення України становитиме всього 36,4 мільйона чоловік, і це на 18% менше, ніж зараз. В організації підкреслили, що свої дані експерти складали з урахуванням півострова Крим, і в 2017-му році в Україні та Криму проживало 42,2 мільйона громадян. Скорочення населення на 18% до 2050-го є 4-им показником у світі. Гірше прогнози лише по Болгарії (-23%), Латвії (22%) та Молдові (19%).

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах