Суспільство  |  11.02.20  |  вівторок
 

В Україні запустили "гарячу лінію" з запобігання домашньому насильству

Поки що "гаряча лінія" працюватиме у тестовому режимі.

В Україні у тестовому режимі запрацювала "гаряча лінія" з запобігання домашньому насильству. Номер телефону – 1547. Міністр Кабміну Дмитро Дубілет у Фейсбуці повідомив, що проєкт дійсно дуже важливий. За даними ООН кожна 6 жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців.

"Від 1 до 3 мільйонів дітей в Україні стають свідками або жертвами домашнього насильства",

– наголосив Дубілет.

За словами міністра, "кров холоне у жилах" від історій тих людей, хто звернувся на гарячу лінію. Проект із запобігання домашнього насильства запустили за новим принципом – на спільній платформі. Дубілет розповів, що завдяки цьому гарячу лінію запустили досить швидко, а також вдалося заощадити близько 25 мільйонів гривень бюджетних коштів. Спочатку ці кошти планували витратити на створення окремого кол-центру. Наразі проект координує заступниця Дубілета Юлія Гусєва.

Над проєктом працюють Олена Зеленська та Марія Єфросиніна, Міністерство соціальної політики (Юлія Соколовська), Нацполіція, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство юстиції, Міністерство освіти та науки. Раніше в інтерв'ю УНІАН Марія Єфросиніна розповіла, куди за допомогою звертатися жертвам насильства і де проходить "червона лінія" між нормальними стосунками у родині і дискримінацією. Нагадаємо, 11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Відповідно до нововведень, домашнє насильство карається громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до двох років. Окрім того, з’являється можливість обмежити перебування кривдників і постраждалих на одній території. 14 листопада в Києві винесли перший вирок за домашнє насильство. Чоловік отримав три місяці ув’язнення.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах