Суспільство  |  12.11.18  |  понеділок
 

В Україні вийшло унікальне видання про Голодомор

Матеріали для книги автор збирав впродовж тридцяти років.

У Києві в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" в понеділок, 12 листопада, відбулася презентація науково-меморіального видання "Енциклопедія Голодомору". Про це інформує прес-служба музею.

За словами автора книги - доктора історичних наук, професора Василя Марочко, матеріал до енциклопедії він збирав 30 років, а сама "Енциклопедія Голодомору" є закономірним  завершенням його 30-річних напрацювань.

Основне завдання енциклопедії – інформувати прийдешні покоління про Голодомор в Україні, правдиво подавати історичні факти, нагадувати про вічні цінності християнського милосердя.

"Енциклопедія ввібрала основні події і явища, узагальнила історіографічні та меморіальні практики. Її однотомне видання не вичерпує тему людського горя, завданого українському народу, змісту і трагедійності самого історичного явища",

- йдеться в передмові до книги.

У книзі поіменно представлені жертви Голодомору показано праці українських демографів 1930-х років. До кожної статті є посилання на джерела, документи, літературу.

За версією автора, під час Голодомору загинуло не 3,5 млн, як зазначають демографи, а більше 7,7 млн українців.

Крім того, як каже Василь Марочко, ця енциклопедія є одним із "каменів" для будівництва другої черги музею-меморіалу, яке нещодавно розпочалося.

Раніше, Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Нагадаємо, цьогоріч День пам'яті жертв Голодомору українці відзначатимуть 24 листопада.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах