Суспільство  |  11.01.19  |  п'ятниця
 

В Україні тепер знають як боротися з домашнім насильством

Закон про запобігання і протидію домашньому насильству набув чинності в Україні.

У п’ятницю, 11 січня в Україні набув чинності закон про запобігання та протидію домашньому насильству.

Про це випливає з норм закону, опублікованого на сайті Верховної Ради України.

Відповідно до закону, покарання за скоєння домашнього насильства в судовому порядку відтепер вводиться у вигляді громадських робіт на термін від 150 до 240 годин або арешт до шести місяців. Також передбачено обмеження волі до п’яти років або до двох років. При цьому будуть діяти заборони щодо листування з потерпілої особою та наближення на певну відстань.

Після виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соціального захисту населення, центри сім’ї та молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися у спеціалізовані центри.

Ще одне нововведення із закону – це зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх. Попередня редакція встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

За новим документом встановлено кримінальну відповідальність за примус до шлюбу, до продовження примусово укладеного шлюбу, до вступу у співжиття без укладення шлюбу, до продовження такого співжиття, примус до переїзду в іншу країну з однією зазначених вище цілей. Такі протизаконні дії будуть каратися арештом на термін до шести місяців або обмеженням чи позбавленням волі на термін до трьох років.

Нагадаємо, що 7 грудня 2017 року Верховна Рада прийняла цей закон. Норма документа про обтяжуючі обставини набула чинності з 11 січня 2018 року. Проте переважна більшість норм закону набула чинності саме 11 січня 2019 року, через рік після публікації у виданні « Голос України».  

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах