Суспільство  |  22.08.19  |  четвер
 

В Україні на швидкій працюватимуть парамедики та екстрені медичні техніки

До 2025 року фельдшери і медсестри мають перевчитись.

В середу, 21 серпня, Кабінет міністрів вніс зміни до положення про бригаду екстреної меддопомоги – їхній склад до 2025 року зміниться.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

З 2025 року бригади екстреної меддопомоги ("швидкої") складатимуться з парамедиків та екстрених медичних техніків. До того часу триватиме перехідний період, упродовж якого паралельно працюватимуть також лікарські та фельдшерські бригади. 

Парамедик і екстрений медичний технік – це буде базовий склад бригади ЕМД. До підсилення, кажуть в МОЗ, надалі залучатимуться лікарі медицини невідкладних станів.

Отже, до 2025 року всі фельдшери з медицини невідкладних станів і медичні сестри, які зараз працюють в бригадах ЕМД, мають пройти перенавчання і отримати кваліфікацію "парамедик".

Парамедик – це фахівець, який надає широкий спектр рятувальних медичних послуг за сучасними стандартами на догоспітальному етапі й своєчасно транспортує постраждалого до лікарні. 

Водії "швидкої", у свою чергу, до 2025 року мають перенавчитися і отримати кваліфікацію "екстрений медичний технік". Екстрений медичний технік – це людина без медичної освіти, але зі спеціалізованою підготовкою. Вони допомагають лікарям та парамедикам у наданні професійної медичної допомоги пацієнту.

Окрім того, за рішенням керівника центру ЕМД до бригади зможуть також долучатися додаткові медичні працівники служби, а також стажер, студент, який проходить виробничу практику, лікар-інтерн, лікар-резидент або інша особа, яка успішно пройшла підготовку з домедичної допомоги та отримала підтверджуючий документ.

За словами заступника гендиректора Львівського ЦЕМД Ярема Качмар, у Центрі є близько 100 водіїв водіїв, а більшість із тих, хто працює у "швидкій" водіями, вже досягли пенсійного віку. Смерть одного з водіїв "швидкої" після робочої зміни стала одним з приводів для страйку працівників ЦЕМД.

Зараз, каже Ярема Качмар, в Україні парамедиків і екстрених медичних техніків готують лише на базі Тернопільського медичного університету – з 2018 і 2019 року відповідно.

Він додає, що львівський ЦЕМД звертатиметься до МОЗ за роз’ясненням про те, що таке підсилення бригади і яким чином запроваджуватимуться нові правила. Загалом, говорить Ярема Качмар, медики давно чули, що плануються такі зміни і готувались до них.

Професії "парамедик" та "екстрений медичний технік" запроваджені наказом Мінекономрозвитку від 26 жовтня 2017 року №1542 "Про затвердження Зміни № 6 до національного класифікатора України ДК 003:2010". Також затверджені кваліфікаційні вимоги до професії.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Коментарі (0) перегляди: 654

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах