Суспільство  |  15.05.19  |  середа
 

В Україні хрущовки зноситимуть без згоди мешканців

Реконструкція будинку могла раніше відбутися тільки за згодою всіх мешканців на його знесення.

Мінрегіонбуд України та інститут "Діпромісто" розробили новий законопроект про реконструкцію застарілого житла. З нього забрали старі правила про згоду всіх власників квартири стосовно знесення будинків.

Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Реконструкція старих будинків раніше не могла відбутися через вимоги про обов'язкову згоду всіх мешканців на їх знесення.

Крім того, були проблеми з видачею компенсації і визначенням джерел фінансування.

"Тому ми розробили новий законопроект, який врахував попередній досвід і містить максимальну кількість рішень проблемних питань, пов'язаних з реконструкцією застарілого житла", - заявив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

У новому законопроекті будуть враховані можливості здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, визначені виконавчі органи сільських, селищних і міських рад як замовники проектів реконструкції.

Також у ньому буде розширений перелік можливих джерел фінансування проектів та визначений алгоритм прийняття рішення про реконструкцію або знесенн будинку.

Згідно нового закону буде вдосконалена процедура видачі компенсації власникам застарілого житла та передбачені різні варіанти відселення мешканців при реконструкції.

Документ буде переданий на розгляд у Верховну Раду після узгодження в Кабміні.

До 2025 року міська влада Києва планує вивести з експлуатації понад 2800000 квадратних метрів застарілого житла. Таким чином вона сподівається оновити житловий фонд і позбутися від аварійних будівель.

Влада Києва заявила про намір знести коло 3 тисяч старих житлових будинків, більшість з яких є хрущовками. Демонтаж планують почати з Лісового масиву в Деснянському районі.

Замість квартир в старих будинках, які пропонується знести, киянам запропонують переїхати в новобудови, які мають сучасне планування і аналогічну площу. Відмовитися при цьому мешканці не матимуть права.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах