Суспільство  |  09.11.19  |  субота
 

В Україні 9 листопада відзначають День української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада, згідно з указом президента України від 6 листопада 1997 року на підтримку ініціативи громадських організацій... в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця" в країні відзначається День української писемності та мови.

Українська мова, як окрема слов'янська мова, має численні риси, що зближують або віддаляють її від сусідніх слов'янських мов — польської, білоруської, російської, болгарської та словацької.

Число мовців на" мові " понад 45 млн, більшість з яких живе в Україні.

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної сім'ї. Число мовців — понад 45 млн, більшість яких живе в Україні. Поширена також у Білорусі, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великобританії, Канаді, США та інших країнах, де живуть українці. Українська є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців (після російської й, можливо, польської) і входить в третю десятку найпоширеніших мов світу. Українська мова є результатом інтеграції трьох діалектів праслов'янської мови — Полянської, древлянської та Поліської. Для запису української мови використовують адаптовану кирилицю, зрідка — латиницю в різних варіантах. З точки зору лексики найближчий до української є білоруська мова (84% загальної лексики), потім Польська (70% загальної лексики) і Словацька (68% загальної лексики).

Протягом століть українська мова, так само як і його носій — український народ, відчував суттєві утиски та заборони з боку різних держав. Зараз Українська мова має державний статус, але посягання на неї з боку кремлівських чиновників і місцевих українофобів і русифікаторів не припиняються. Отже, варто докладати всіх зусиль, щоб українська мова не тільки зберігалася, а й розвивалася. На ньому варто говорити, писати, і користуватися де завгодно. Інакше він стане виключно «солов'їним».

Щороку саме в День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Про це повідомляє aspi

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах