Суспільство  |  16.02.18  |  п'ятниця
 

Українців в Польщі вже почали запитувати про ставлення до УПА

Ті громадяни України, які бажають отримати посвідку на проживання в Польщі, тепер повинні під час співбесіди буквально засудити Степана Бандеру і діяльність ОУН-УПА.

Про це повідомляє польський телеканал Superstacja.

При подачі документів на отримання дозволу на проживання в Польській Республіці, українцям будуть задавати питання про їхнє ставлення до діяльності українських націоналістів у період Другої світової війни, зокрема до Бандери, Шухевича та інших діячів ОУН-УПА.

Тим, хто не буде відкрито засуджувати або висловлюватися нейтрально, можуть відмовити в отриманні посвідки на проживання.

Посадові особи Польщі при цьому посилаються на "антибандерівський закон", який нещодавно прийняв Сейм і підписав президент Анджей Дуда.

Цю інформацію вже підтвердила лідер організації "Євромайдан Варшава" Наталя Панченко.

"Люди мають документи, що підтверджують їх польське походження, однак якщо вони недостатньо рішучі в своїй відповіді щодо Бандери, тоді "прощавай, Польщо",

 - повідомила вона.

У Польщі такий крок вважають правильним. На думку представників Мазовецького воєводства, якщо людина асоціює себе з польською нацією, вона не може позитивно говорити про організацію та її діячів, яких Польща звинувачує в масових вбивствах свого населення.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...