Суспільство  |  03.02.18  |  субота
 

Українським власникам "карти поляка" хочуть урізати права

Верховна Рада розгляне законопроект, який стане політичною відповіддю Польщі на її "антибандерівський закон". Українським полякам заборонять службу в ЗСУ, МЗС так інших відомствах.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, депутат від "Радикальної партії" Ігор Попов.

"Верховна Рада готує проект резолюції у відповідь на провокативний польський закон. Окрім оцінки рішення Сейму і закликів ветувати цей закон, потрібен комплекс рішень для запобігання зростаючим претензіям політичної влади сусіда на ревізію підсумків війни та можливий перегляд кордонів. Адже, саме це є справжньою причиною недружніх дій",

- зазначає він.

За його словами, у відповідь Україна планує провести облік виданих українським громадянам "карт поляка". Тих, хто має таку карту обмежать в правах працювати на державних посадах, спецслужбах, правоохоронних органах і Збройних силах України.

"Також, необхідно захистити українські архіви від доступу зацікавлених у фальсифікації історії представників Польщі. Особлива увага – на захист документів про минуле право власності на землю та нерухомість на територіях України, які раніше входили до складу Польщі. Реституція є таємною мрією багатьох польських політиків, і від цих посягань потрібно також захищатися. Наступне - розробити та профінансувати державну програму роботи з трудовими мігрантами, для збереження лояльності Україні та спрощення контактів з родинами",

- підкреслює Попов. 

Нагадаємо, що раніше польський Сейм (нижня палата парламенту) заборонив ідеологію Степана Бандери. Тепер за заперечення "злочинів українських націоналістів", зокрема Волинської різанини, під час Другої світової війни можна в Польщі потрапити до в'язниці на 3 роки.

У МЗС України, у відповідь на це заявили, що стурбовані забороною ідеології Бандери. Відомство закликало польську сторону виявити політичну мудрість щодо питань, які можуть негативно вплинути на розвиток двосторонніх відносин.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах