Суспільство  |  15.09.18  |  субота
 

Українська церква відповіла на дії РПЦ

Київська церква вважає рішення РПЦ про припинення молитовного спілкування з Константинопольським Вселенським патріархом безпідставним і невиправданим.

Про це повідомляє прес-центр Київської патріархії. 

За информацією УПЦ, розрив повідомлень між Вселенським Патріахом і іншою помісною церквою може бути виправданий тільки в разі серйозних порушень одою зі сторін, наприклад поширення єресі або лжевчень. Також в українській церкві відзначили, що Константинопольський патріарх ніколи не передавав нікому прав на управління Київською митрополією.

"Припинення молитовного поминання одним предстоятелем церкви іншого предстоятеля церкви і розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь і поширення єресі чи іншого лжевчення). Відомо і очевидно, що з часу Аскольдового (середина IX ст.) І Владимирова ( кін. Х ст.) Хрещення, Русь-Україна мала канонічну і ієрархічну зв'язок з Вселенським Константинопольським патріаршим престолом, як зі своєю церквою-матір'ю. Відомо і очевидно також, що пе вий канонічно визнаний Вселенським православ'ям предстоятель Московського патріархату було поставлено Константинопольським патріархом Єремією в кінці XVI ст., Тобто більш ніж шість століть пізніше часу утворення Київської митрополії ",

- йдеться в заяві.

Нагадаємо, що РПЦ не буде працювати в структурах Константинополя через Україну. Тепер на служіннях в РПЦ не будуть молитися за патріарха Константинопольського Варфоломія, що означає тимчасове припинення співслужіння між церквами.

 
 

Коментарі (6) перегляди: 1588

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах