Суспільство  |  12.10.18  |  п'ятниця
 

УПЦ і УАПЦ отримали визнання Константинополя

Священний Вселенський патріархат зняв анафему з голови УПЦ КП і скасував анексію Київської митрополії Московським патріархатом, прийняту ще в 1668 році.

Про це повідомив сам предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет. 

З цього дня запущена процедура надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Тепер представники УПЦ повинні зібратися на Собор, де офіційно оголосять про об'єднання. На цьому ж Соборі, який буде скликаний протягом декількох тижнів, буде обрано голову української помісної церкви. На цьому процедура надання Томосу буде закінчена. Український патріарх зазначив, що об'єднання церви відбуватиметься на добровільних засадах.

"Щойно відбулося засідання синоду Вселенського патріархату, на якому розглядалося українське питання. Як ви знаєте, головним питанням для нас є створення в Україні єдиної помісної церкви. Але для того, щоб створити цю церкву потрібно об'єднатися трьом церквам в обдну. Для цього треба виконати деякі важливі речі. тепер це рішення про недійсність усіх цих заборон дає можливість об'єднатися з архієреями Московського патріархату. тобто тепер, ми архієреї трьох церков, є законними і канонічними. Можемо за нашої доброї волі об'єднатися в одну Українську Православну Церкву, яка потім буде визнана Вселенським патріархатом. Але Томос про Автокефалії ми отримаємо від Вселенського патріарха"

- сказав Філарет

Також опубліковано текст заяви Синоду, який обговорили в присутності Його Високоповажності архієпископа Памфілонского Данила і Преосвященного єпископа Едмонтонського Іларіона, Патріарших екзархів України. За підсумками ґрунтовних обговорень прийнято постанову:

  1. відновити вже прийняте рішення про те, щоб Вселенський патріархат приступив до надання автокефалії Церкви України.
  2. відновити, на даний момент ставропігії Вселенського Патріарха до Києва, один з його численних ставропігії в Україні, які існували завжди.
  3. приймати і розглядати клопотання про звернення Філарета Денисенка, Макарія Малетича і їх послідовників, які опинилися в розколі не по догматичним причин, відповідно до канонічних прерогативами Константинопольського Патріарха на отримання таких клопотань ієрархами і іншим духовенством від всіх автокефальних Церков. Таким чином, вищезазначені особи були канонічно відновлено в своєму ієрархічному або священичому чині, а їх віруючі відновлені в спілкуванні з Церквою.
  4. скасувати юридичну силу Синодального листи 1686 року виданого за обставинами того часу, що надало Патріарху Московському через ікономію право висвятити Митрополита Київського, обраного духовно-мирянським зборами його єпархії, який на будь-якому торжестві буде вшановувати Вселенського Патріарха як першоієрарха, проголошуючи і підтверджуючи свою канонічну залежність від Матері-Церкви Константинополя.
  5. закликати всі залучені сторони уникати присвоєння церков, монастирів і іншого майна, а також будь-яких інших актів насильства і відплати, щоб мир і любов Христові перемогли.

У Російській православній церкві вже відреагували на надання автокефалії УПЦ. На думку РПЦ, Константинополь схвалив "катастрофічне рішення для всього світового православ'я".

"Легалізація розколу (...)зумовить подальші дуже сумні кроки, які змушена буде зробити Російська православна церква, пов'язані з розривом євхаристійного спілкування та іншими рішеннями, які буде прийнято",

- сказав отець Олександр, прес-секретар Патріарха Кирила, у четвер увечері в ефірі одного з російських каналів.

ДОПОВНЕНО

Тим часом Київських патріархат закликав до об'єднання ієрархів Московського Патріархату на загальному Соборі, на якому виберуть главу помісної церкви УПЦ. Обраного предстоятеля повинно бути зведено у ранг Патріарха, коли він отримає Томос від імені єдиної української церкви.

"Завданням цього Собору є прийняти рішення про церковну єдність, вибрати Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені отримає Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію УПЦ. Ми очікуємо, що беручи до уваги всі обставини - давність історії, плідну діяльність, велике число єпископату , духовенства і віруючих, монастирів і духовних шкіл, інші чинники - Патріаршим і Синодальним Томосом також буде Всеправославно утвержденно гідність Патріарха за Предстоятелями помісної УПЦ "

- заявили в УПЦ КП.

Раніше представник УПЦ КП Євстратій Зоря сказав, що після отримання Томосу кількість парафій в церкви Московського патріархату зменшиться вдвічі, оскільки всі вони приєднаються до єдиної помісної церкви. Також він зазначив, що це може статися вже в листопаді цього року.

"Потім, в перспективі декількох років, я думаю, ще десь дві третини від тих, які залишаться, вони будуть переходити, а в довгостроковій перспективі ми вважаємо, що в Україні взагалі буде існувати, як в Грузії грузинська церква, в Болгарії болгарська церква, в Румунії румунська церква, там немає Московського патріархату, оскільки це аномалія з канонічної точки зору, так само, з часом, коли російська церква визнає автокефалію Української церкви, остаточно буде врегульовано це питання. Можливо залишиться один храм в Києві, которий буде представництвом Московського патріарха при патріархові Київському "

- сказав Зоря.

Відомості про остаточне рішення Синоду докотилися і до українських політиків. Зокрема глава МВС Арсен Аваков попередив усіх, хто має намір розпалювати релігійну ворожнечу, що реакція силовиків на подібні випади буде жорсткою.

"Закликаю не допускати провокацій і спекуляцій. МВС забезпечить безпеку і правопорядок. Якщо виникне необхідність протидіяти екстремізму та релігійній ворожнечі, будемо діяти жорстко. Нехай це не стане несподіванкою для всіх "гарячих голів",

- заявили в прес-службі МВС.

Нагадаємо, що Філарет звинуватив Московський патріархат в війні в Україні. Якби не Московський патріархат, військових дій в Україні не було б, заявив глава УПЦ КП Філарет.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах