Суспільство  |  21.10.18  |  неділя
 

Українська армія озброїлася потужним ракетним комплексом

Комплекс "Вільха" прийнятий на озброєння і почне надходити в розпорядження українських військових уже в середині наступного року.

Про це в Facebook повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

Представники уряду підкреслили, що ракетний комплекс "Вільха", який успішно пройшов випробування, офіційно прийнятий на озброєння українськими збройними силами.

Конструкторське бюро "Луч", яке розробляло цю грізну зброю, обіцяє, що вже влітку 2019 армія отримає перші зразки.

"Таким чином, збройні сили України зміцнять свою обороноздатність і зможуть ефективно боротися з агресором на сході країни",

 - сказано в повідомленні Кабміну.

Втім, відзначимо, що комплекс "Вільха" має калібр 300 мм, а це означає, що ці ракети неможливо застосовувати під час операції Об'єднаних сил на Донбасі, не порушивши Мінських угод.

Нагадаємо, що Україна взяла на себе зобов'язання не застосовувати важку зброю в зоні військової операції, яка б перевищувала калібр 100 мм. Згідно з умовами угод, подібні ракетні системи повинні перебувати на відстані не менше, ніж 140 км від лінії фронту. Проте, поява подібних комплексів в безпосередній близькості від передової стане потужним стримуючим фактором, яким раніше стали протитанкові комплекси "Джавелін".

Згідно з попередньою інформацією, ракети комплексу здатні вражати цілі на відстані 60—120 км. Пускова установка має 12 ракет, кожна ракета несе бойову частину вагою до 250 кг та наводиться на ціль окремо від решти. Вага самої ракети — 900—1000 кг. Залп пакетом з 12 ракет відбувається за 48 секунд.

 

 

ТЕМАТИЧНІ НОВИНИ

20.10 На Донбасі тривають обстріли
 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах