Суспільство  |  10.10.18  |  середа
 

Україна - одна з найбільш суїцидальних країн світу

Із показником 15.3 самогубства на 100 тисяч населення Україна увійшла в топ-25 найбільш суїцидальних країн світу.

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

Дані опубліковані за 2017 рік і тенденція щодо кількості смертей від самогубства йде в бік зменшення. Наразі показник суїцидів на 100 тисяч населення дорівнює 15.3. Для порівняння, в 2005 році ця цифра була на рівні 22.6 смертельних випадків, а в 2012 - 16.8. При цьому, Україна досі перебуває в топ-25 країн, у яких найбільш поширена смерть від суїциду.

Варто відзначити, що якщо дивитися на Європу, то в країнах східної частини материка показник починає різко зростати. Наприклад, за інформацією jakubmarian, в 2012 році в Росії було 19.5 самогубств на тисячу населення, в Білорусі 18.3, в Польщі майже як в Україні в аналогічний період - 16.6. Абсолютним лідером за кількістю суїцидів в Європі вважається Литва, показник цієї країни з великим відривом випередив Росію і склав 28.2 смерті на 100 тисяч населення.

У богатих країнах Європейського союзу, звичайно ж, спостерігається набагато менше випадків суїциду. Цікавим є той факт, що, якщо розглядати благополучні країни, то можна помітити тенденцію на збільшення показника смертності з півдня на північ. Тобто якщо в 2012 році в Іспанії, Потругалії Італії, Греції та Туреччині було 4-8 смертей на 100 тисяч осіб, то в Норвегії, Фінляндії, Швеції, ірландії та Ісландії цей показник колихається на рівні 9-15 смертей. Є думка, що це пов'язано із нестачою вітаміна Д, який надходить до організму з сонячним промінням і нестача якого може стати причиною виникнення депресії. Звичайно ж, це не без винятків, адже Англія є однією з найменш уражених цією проблемою країною Європи, а от на теплих Балканах, мабуть, за рахунок політичної та економічної нестабільності, рівень самогубств майже на рівні Скандинавських країн. 

У випадку з Україною на показник самогубств може впливати війна, і це стосується безпосередньо учасників бойових дій, адже, за інформацією головного військового прокурора Анатолія Матіоса, у 2018 році у військових силах кожен тиждень у середньому фіксується по два самогубства. 

Нагадаємо, що українська мова увійшла в десятку найпопулярніших у Європі. Найуживанішою мовою Європи з великим відривом стала російська.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах