Суспільство  |  13.07.18  |  п'ятниця
 

У столиці РФ відбувається акція на підтримку Сенцова

В 42-й день народження режисера учасники акції закликали російську владу звільнити усіх українських політв'язнів.

У центрі Москви проходить акція на підтримку незаконно засудженого в РФ українця Олега Сенцова. Близько десяти людей у футболках із портретом бранця Кремля зібралися на Страсному бульварі, передає "УНІАН".

На футболках учасників акції написано: "#FreeSentsov", "Із Днем народження, Олеже", "Свободу Сенцову". Крім того, в руках вони тримають дві повітряні кульки з цифрами 42.

На місце проведення акції прибув наряд поліції. Поліцейські повідомили, що проведення несанкціонованих акцій заборонено, проте на даний момент вони не затримують присутніх.

Одна з учасниць акції Вікторія Івлєва закликала владу Росії відпустити всіх українських політв'язнів:

"Відпустіть усіх політв'язнів. Ви ганьбите Росію. Наявність політв'язнів у 21 столітті - це огидно. Таке відбувається в найстрашніших режимах, які є на планеті. Мені не хочеться, щоб моя країна була в цьому списку. Мені хотілося б, щоб свій наступний день народження Сенцов зустрів зі своїми дітьми, знімаючи фільми",

- сказала вона.

Нагадаємо, що Олег Сенцов був викрадений співробітниками ФСБ у травні 2014 року в Сімферополі. Слідство звинувачувало його у створенні на території Криму терористичної організації. Українця засудили до 20 років колонії.

У Європі та США політично вмотивований вирок Олегу Сенцову назвали вершиною цинізму.

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування, яке він готовий припинити лише після звільнення всіх українських політв'язнів, що перебувають на території Росії.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах