Суспільство  |  14.08.19  |  середа
 

У портах Криму пропонують ввести зміни, які заблокують морські гавані окупантів

Режимна зона допоможе протидіяти агресору.

Держгідрографія пропонує створити морський режимний район навколо окупованого Росією Криму задля припинення заходу в порти півострова іноземних суден.

Про це йдеться на сайті установи, яка видає та підтримує колекцію офіційних морських навігаційних карт на води юрисдикції України.

Глава Держгідрографії Олександр Щипцов розповів, що оголошення режимного району дозволить Україні не тільки протидіяти агресору, а й забезпечити виконання зобов’язань перед світовою спільнотою.

"Ми зможемо мінімізувати ризики для мореплавців у частині навігаційно-гідрографічного забезпечення. Зняти з України відповідальність за будь-які аварійні події, які можуть статися внаслідок злочинних дій РФ у внутрішніх морських водах і територіальному морі України навколо Кримського півострова. Також звести нанівець спроби росіян з картографування зазначеного регіону" , - сказав він.

За його словами, йдеться про мінімізацію ризиків для мореплавців, які виникли через дублювання електронних навігаційних карт (ЕНК). Наразі РФ створює і реалізує електронні навігаційні карти, які охоплюють українські води навколо Кримського півострова. У результаті, це призвело до дублювання українських карт із російськими. А це, у свою чергу, може створювати аварійні ситуації на морі. Як зазначається, зараз існує 32 випадки такого дублювання. 

"Ми вже домоглись того, щоб РЕНК PRIMAR не здійснював реалізації російських карт, які мають 100% покриття українських територіальних вод. Зараз, використовуючи всі наявні способи, збираємось вимагати від РЕНК IC-ENC (Велика Британія) припинення ним реалізації ЕНК російського виробництва на води України", – розповів перший заступник начальника Держгідрографії Богдан Устименко. 

Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою затримали російський танкер NEYMA, який торік блокував українські військові кораблі у Керченській протоці, біля Ізмаїла. У Державній прикордонній службі уточнили, що на судні провели обшуки та вилучили речові докази. 

Моряків російського танкера NEYMA, який затримала українська сторона, відпустили додому. У СБУ зазначили, що "під час проведення слідчих дій встановлено, що екіпаж танкера, який перебував на борту, не порушував норми Морського права та закони України, тому підстав для їхнього затримання встановлено не було.

Про це повідомляє ТСН

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах