Суспільство  |  09.11.19  |  субота
 

У Німеччині відбуваються урочистості на честь 30-річчя падіння Берлінської стіни

Берлінська стіна розділяла Німеччину з 13 серпня 1961 року по 9 листопада 1989 року

Сьогодні, 9 листопада, Німеччина відзначає воістину історичну дату: 30 років тому була зруйнована Берлінська стіна.

Берлінська стіна розділяла Німеччину з 13 серпня 1961 року по 9 листопада 1989 року. Вона була побудована, що називається, на долях людей, які, в окремих випадках, так і залишилися навіки розділеними, повідомляє «ДТ».

У Берліні сьогодні пройде цілий ряд пам’ятних заходів, у тому числі біля меморіалу на вулиці Бернауерштрассе, де була залишена як пам’ятний символ частина Берлінської стіни.

В урочистостях візьме участь вище керівництво країни, включаючи президента Франка-Вальтера Штайнмайєра, канцлера Ангелу Меркель, а також лідери країн Вишеградської групи (Польща, Угорщина, Словаччина, Чехія).

Відбудеться покладання вінків та квітів, у розташованій там же каплиці відбудеться поминальна служба за загиблими при спробі втекти з НДР. За різними даними, було застрелено від 125 до 200 чоловік, які намагалися покинути НДР. Стіна є одним з найяскравіших символів «холодної війни» та поділу Берліна.

Кульмінацією урочистостей стане концерт біля Бранденбурзьких воріт, який пройде ввечері. Перед присутніми виступить Берлінська державна капела під керівництвом Даніеля Баренбойма. З промовою до громадян і гостей звернеться глава німецької держави.

У Німеччині вважають, що політика першого і останнього президента СРСР Михайла Горбачова стала одним з факторів, який призвів до об’єднання Німеччини.

Клуби Берліна за підтримки влади міста мають намір провести 9 листопада масштабну вечірку, яка буде присвячена падінню стіни, що розділяла місто. Як повідомляє Bird in flight, очікується, що на Європейську клубну ніч приїдуть учасники з Грузії, Польщі, Бельгії, Швейцарії, Франції, Великої Британії та інших країн зі всього континенту.

Всього буде організовано 27 вечірок, які пройдуть у 27 різних клубах міста. Перед початком буде оголошено «Маніфест клубної культури», що зобов’язує учасників дотримуватися спільних цінностей. Європейську клубну ніч відкриє мер Берліна Міхаель Мюллер.

Про це повідомляє glavcom

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах