Суспільство  |  23.10.18  |  вівторок
 

У ніч на 28 жовтня Україна перейде на зимовий час

28 жовтня, в ніч з суботи на неділю українці традиційно переводитимуть годинникові стрілки на годину назад.

За даними Укрінформу, переведення часу регламентується постановою Кабінету міністрів від 13 травня 1996 року №509 "Про порядок обчислення часу на території України".

"Ввести на території України такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад",

- зазначено в документі.

Як відомо, вперше перехід на зимовий та літній час відбувся в 1908 році у Великобританії для економії електроенергетичних ресурсів. СРСР почав переводити годинникову стрілку аж у 1981 році.

Наразі у світі не переводить стрілки годинника 161 країна, зокрема і Гвінея, В'єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Росія, Кенія, Індія, Об'єднані Арабські Емірати, Туніс, Перу, Японія, Південна Корея, Північна Корея, Філіппіни, Пакистан та інші.

У 2011 році  Верховна Рада України намагалася ввести постанову про відміну переходу на літній час, проте під тиском суспільства законопроект був скасований.

 
 

Коментарі (2) перегляди: 423

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах