Суспільство  |  27.04.19  |  субота
 

У Львові вперше за 100 років в катедрі залунають органи

3 травня у Латинському кафедральному соборі відбудуться органні концерти. Музичні твори виконуватимуться на інструменті XIX століття. Послухати їх запрошує інститут "Полоніка".

Відреставрований орган прозвучить вперше за сто років.

Музичні шедеври доби бароко і класицизму у Латинській Катедрі у Львові 3 травня виконає видатний польський органіст проф. Віктора Лияка. Два органні концерти Георга Фрідріха Генделя, а також Концерт C-dur Hob. XVIII:1 Йозефа Гайдна органіст виконає у супроводі Львівського камерного оркестру "Академія", диригуватиме яким проф. Ігор Пилатюк. Артур Микитка є концентмейстром оркестру.

У цьому винятковому концерті гратиме малий орган, встановлений у пресбітерії Львівської Катедри, який був виготовлений у ХІХ столітті. Інструмент відреставрував восени 2018 року органмістр Бернард Терман під наглядом польського експерта проф. Віктора Лияка. Разом з органом  були відреставровані органний корпус і балкон. Керував роботами Павло Садлей.

Орган в пресбітерії було створено в 1896—1897 роках на замовлення катедральної капітули. Він є витвором, згідно висновку проф. Віктора Лияка, львівського органмістра Яна Слівінського.

"Для будівництва органу використано віндлади і дудки, котрі залишилися від восьмиголосого позитиву, що раніше знаходився на цьому ж місці, побудованого, мабуть, Романом Духеньським у тридцятих роках XIX ст. Інструмент розміщено на балконі, виконаному за проектом Фердинанда Маєрського з Перемишля. Автор органного проспекту невідомий", — додає експерт.

Концерт проходитиме у Львівській катедрі двічі — вранці об 11.15 год. та ввечері о 19.15 год. Слухачі отримають також CD-диск із записами наживо творів у виконанні проф. Віктора Лияка та Львівського камерного оркестру "Академія".

Концерти є безкоштовними. Вони відбудуться під почесним патронатом Міністра культури і національної спадщини Польщі.

Організаторами концертів є Львівська Архідієцезія Римсько-Католицької Церкви в Україні, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові, Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном "Полоніка".

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах