Суспільство  |  15.03.19  |  п'ятниця
 

У Львові відкрили музей пам'яті Чорнобильської катастрофи

У музеї представлено фотографії, книги та амуніцію ліквідаторів радіоактивного вогню.

Про це повідомляє ZIK.

У п’ятницю, 15 березня, у Львові, на площі Маланюка, 6, відкрився громадський музей "Чорнобиль – пам’ять Львівщини".

За словами голови Львівської обласної організації "Союз Чорнобиль Україна" Андрія Кульчицького, з Львівщини тисячі ліквідаторів без сумнівів відправлялись у небезпечну Чорнобильську зону і найменше, що зараз можна для них зробити – це пам’ятати про трагедію.

Андрій Кульчицький щиро подякував всім, хто долучився до відкриття цього музею, адже на західній Україні немає таких музеїв. Він зазначив, що Львівщина славиться великою кількістю ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Тисячі людей з цієї області відправлялись туди: військові, національна гвардія, медики. Зараз вже багато з них немає в живих.

"Ми пам’ятаємо їх подвиг і хочемо зробити все, щоб про це пам’ятали і всі наступні покоління",

– сказав Кульчицький.

Окрім того, він згадав про важке виживання чорнобильців, адже, попри непоправну шкоду їх здоров’ю, держава не спішить виконувати обіцянки щодо допомоги. Та все ж він наголосив, що потрібно сподіватися на краще, робити те, що в силах людей, як, наприклад, відкриття музею про Чорнобиль, пам’ятників, написання книг і поширення інформації про цю страшну трагедію та героїв, які там залишили не тільки здоров’я, але й життя.

Голова організації "Союз Чорнобиль Україна" зазначає, що це тільки початок музею.

"Сподіваюсь, що згодом до цієї справи долучиться більше зацікавлених, щоб поповнювати нашу виставку. Також хочу звернутися до місцевої влади, щоб допомогла нам утримувати музей, адже, на превеликий жаль, сьогодні маємо непідйомну орендну плату, і якщо вона не зменшиться, то музей опиниться під загрозою закриття. Але ми залишаємось оптимістами і вже працюємо над пошуками нових експонатів",

– підсумував він.

Кульчицький запросив відвідати музей "Чорнобиль – пам’ять Львівщини" усіх охочих - розглянути експонати, послухати історії очевидців і залишити свій відгук.

 
 

Коментарі (5) перегляди: 756

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах