Суспільство  |  09.05.20  |  субота
 

У Львові помер 94-річний ветеран УПА Олесь Гуменюк

У віці 94-х років помер Олесь Гуменюк – голова Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби. Про це повідомляє пресслужба ЛОДА.

Олесь Гуменюк 7 листопада 1925 року. Батько Олеся Гуменюка Микола — був вояком Української Галицької Армії. У червні 1943 року добровільно зголосився до лав дивізії «Галичина» та пройшов військовий вишкіл. У липні 1944 року був поранений у битві під Бродами. Воював у лавах УПА на Бродівщині під керівництвом сотенного «Чорняк» (нар. 10.1948 — пом. 4.05.1949) ТВ-24 «Маківка» та в Карпатах.

У 1945 році засуджений до 15 років тюрми. Відбував покарання у Норильську, брав участь у Норильскому повстанні. Був одним із засновників Львівського крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби, згодом очолив його.

Нагороджений Орденом «За заслуги» II ст — за вагомий особистий внесок у національне та державне відродження України, самовідданість у боротьбі за утвердження ідеалів свободи і незалежності, активну громадську діяльність, Орденом «За заслуги» III ст — за активну громадсько-політичну діяльність, участь у становленні української державності, Відзнакою Президента України — Хрест Івана Мазепи — за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю, Відзнакою Львівського міського голови «Почесний знак Святого Юрія».

«Пройдуть літа – народиться п’яте, шосте, десяте покоління і розгорнуть вони сторінки новітньої історії про національно-визвольну боротьбу. І будуть думати, вивчати, де така в світі ще є аналогія, щоби молоді хлопці, коли Україна була втягнута в бойню, не маючи абсолютно нічого окрім патріотизму, почали боротьбу з чистого аркуша. Хлопці, які не мали ніякої абсолютно зовнішньої допомоги і союзників, а треба було відстоювати нашу рідну землицю від трьох окупантів. Я горджуся тим і шкодую звичайно, що не дожили кілька місяців наші славні лицарі-партизани, які воювали. Слава українській нації і новому поколінню, якому ми в спадок вагон Незалежності поставили на рейки, тільки ті рейки ще не досконалі. І вам продовжити те, що не встигли ми»,

– сказав Олесь Гуменюк на урочистостях з нагоди відзначення 75-річчя створення Української повстанської армії та Дня захисника України.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах