Суспільство  |  17.04.19  |  середа
 

У Львові обговорили шляхи боротьби з гемофілією

У середу, 17 квітня, у Львівському обласному центрі громадського здоров’я відбувся прес-брифінг, присвячений Всесвітньому дню боротьби з гемофілією.

Про це повідомляє прес-служба Львівської держадміністрації.

Шляхи боротьби з хворобою обговорювали медики та науковці. Дискусія у цьому році прорйшла під гаслом - ʺДоступність – перший крок у наданні допомогиʺ (ʺReaching out – the first step to careʺ).

"В Україні налічується близько 2,5 тисяч дорослих та близько 600 дітей, хворих на коагулопатії, зокрема, гемофілію. В області на обліку перебуває близько 200 дорослих та 49 дітей", - зазначив т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА Андрій Васько.

Хворі на гемофілію лікуються у кількох профільних медичних закладах. До них належать Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, розрахований на дітей до 18 років, 5-та міська клінічна лікарня міста Львова та Інститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН України, в якому лікуються дорослі пацієнти.

Раніше хворі могли отримати препарати замісної терапії тільки у цих закладах. Але вже зараз, за словами Андрія Васька, всі районні лікарні забезпечать  факторами згортання крові для надання екстреної допомоги.

Коло 200 медиків пройдуть додаткові навчання із введення препаратів. Хоча державних закупівель недостатньо для всіх потреб дорослих хворих у факторах, але цього достатньо для забезпечення якісної невідкладної допомоги.

Наразі повноцінне профілактичне лікування доступне тільки для хворих на гемофілію дітей. Але налагодження екстреної профілактики стане першим кроком до впровадження в майбутньому такого лікування і для дорослих пацієнтів.

ʺГемофілія є складним орфанним захворюванням, яке часто призводить до інвалідизації. Хворі повністю залежать від замісної терапії факторами згортання крові, які не виробляються в організмі. Останнім часом відбулося покращення у забезпеченні хворих препаратами, але залишалася проблема доступності лікування для пацієнтів, які не завжди мають змогу швидко добратися до профільної установи у Львові, щоб отримати препаратʺ, - розповів Андрій Висоцький, голова Львівського осередку Всеукраїнського товариства гемофілії.

Вртата часу у цих випадках, як додав Андрій Висоцький, загрожую ускладненнями, які потребують лікування тижнями, місяцями, і навіть роками.

"Зараз ми підійшли до того, що можемо наблизити допомогу до пацієнта.  При кровотечі або крововиливі препарат потрібно ввести протягом перших двох годин", - сказав Ігор Гумен, головний експерт департаменту з гематології.

При наданні екстреної допомоги дуже важлива її терміновіть. Тому, як наголосив Ігор Гумен, витрати часу суттєво зменшаться при можливості введення препаратів хворим безпосередньо у районах. Це, у свою чергу, знизить витрати на лікування таких хворих у майбутньому.

Доктор медичних наук, провідний науковий співробітник ДУ ʺІнститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН Україниʺ Олександра Стасишин відзначила, що в Інституті надається допомога пацієнтам не тільки з Львівської області, а й з усієї Західної України. Інститут має можливості забезпечення  діагностики на вищому рівні, контроль за лікуванням, а також просвітницьку роботу та навчання для лікарів на місцях.

Керівник групи хірургічного відділення клініки ДУ ʺІнститут патології крові та трансфузійної медицини НАМН Україниʺ Андрій Кались повідомив, що без належного лікування у 80% хворих розвиваються ураження опорно-рухового апарату, які потребують хірургічної або ортопедичної корекції.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах