Суспільство  |  10.04.20  |  п'ятниця
 

У Львові хірурги врятували немовля з вагою в один кілограм

У Львові успішно провели операцію на шлунку новонародженій дівчинці, яка народилася з вагою всього один кілограм. Дитині вирізали частину шлунку.

Як повідомляє Zaхid.Net, у недоношеної дівчинки, яка народилася 6 квітня і важила всього один кілограм, діагностували вроджений некроз шлунка, що вимагало термінової хірургічної операції.

У молодого подружжя зі Львова це перша дитина. Маля народилося передчасно, на 32 тижні вагітності, у нього була затримка внутрішньоутробного розвитку, тому й вага маляти була всього кілограм. Окрім того, у новонародженої діагностували й важку вроджену ваду – некроз шлунка. Інакше кажучи, велика частина стінки шлунка була повністю некротизована, тобто відмерла.

Немовля з критично низькою масою тіла успішно прооперували дитячі хірурги Львівської міської дитячої лікарні, що на вул. Пилипа Орлика.

“Вроджену ваду слід було усувати якомога швидше і при цьому зберегти високу якість хірургічної допомоги. Ми з колегами впоралися за 40 хвилин”,

– повідомила завідувачка II хірургічного відділення дитячої лікарні Галина Курило.

Зараз дівчинка одужує в реанімації. З моменту операції до 9 квітня вона була на апараті штучної вентиляції легень, але зі вчора, 9 квітня, дихає самостійно.

"Лікарі кажуть, що дитині буде потрібен ретельний догляд за станом шлунку та розвитку органів черевної порожнини. Однак найважче вже позаду. Після подібних операцій багато дітей надалі нормально ростуть і розвиваються",

– сказав заступник головного лікаря дитячої лікарні Львова Роман Герега.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах