Суспільство  |  18.07.19  |  четвер
 

У Львові демонтували радянську мозаїку магазину "Океан"

Реставратори забрали її на збереження.

У Львові під час реконструкції магазину «Океан», що на вул. Володимира Великого, демонтували радянську мозаїку. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомило ГО «Зручне місто».

Як розповів директор забудовника «Компанії Ріел-Естейт Груп» Віталій Молінський, реставратори забрали мозаїку на збереження, а пізніше обіцяють встановити назад.

«Це є планові роботи, які відповідають проєкту. Спочатку ми демонтуємо стіну з мозаїкою, потім переносимо, а в кінці встановимо так, як було. Навіть покращимо її вигляд»,

— каже він.

Натомість у пресслужбі ЛМР інформують, що Інспекція держархбудконтролю отримала доручення провести позапланову перевірку об’єкта і з’ясувати, чи дотримався забудовник містобудівного законодавства. У разі виявлення фактів порушення містобудівних умов та обмежень чи відхилень від проєкту, місто вимагатиме анулювати дозвіл на початок виконання будівельних робіт, а також винесе припис про зупинення будівельних робіт.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський вважає демонтаж мозаїки вандалізмом.

«Хочу звернутися до забудовника, який зруйнував мозаїку, Володимира Шведа і його «Компанії Ріел-Естейт Груп». Я докладу всіх зусиль, щоби ви більше не будували у Львові. Також закликаю архітектора цього проєкту Сергія Іванова-Костецького звернутися до ДАБІ України з заявою про порушення вашого проєкту. Якщо ви цього не зробите, то вважатиму вас співучасником акту вандалізму»,

— говорить він у своєму блозі.

Нагадаємо, що у лютому почали реконструювати магазин «Океан», який збудували ще 1982 році. Реконструкцію виконує ТзОВ «Компанія Ріел-Естейт Груп».

Як повідомляє раніше головний архітектор Львова Юліан Чаплінський, радянська мозаїка на оновленій будівлі має залишитися, як і автентична назва та рибний магазин.

Про це повідомляє Твоє місто

 
 

Коментарі (0) перегляди: 894

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах