Суспільство  |  16.07.19  |  вівторок
 

У культурній столиці завершився фестиваль "Ніч у Львові"

До міста прибуло понад 15 тисяч осіб.

Фестиваль тривав три дні, з 12 по 14 липня й проходив під брендом «Ангели». У рамках культурно-розважального заходу у внутрішньому дворику Ратуші усі охочі змогли «створити» собі ангелів.

ʺВпродовж трьох днів „Ночі у Львові“ близько 50 установ міста працювали до ночі. Ми дуже тішимося, що заходи, які ми підготували, були цікавими нашим гостям. Особливо приємно, що на заходи приходило багато молоді. Найбільше охочих було долучитись до екскурсій „Нетуристичний Львів“, у Гарнізонному храмі, у Соборі Святого Юра, багато молоді було в Національному музеї. Також чимало людей цього року прийшли на екскурсії в кабінет міського голови Львова. Вперше ми поставили ці екскурсії на всі три дні та не прогадали. Дякуємо кожному, що відвідав наш фестиваль, зустрінемось наступного року",

— розповіла організаторка фестивалю Марта Іванишин.

Фестиваль відбувся вже 15 раз й вперше вийшов за межі центру міста, розповсюджуючи заходи на інші райони, зокрема на Сихів, Підзамче та вулицю Сахарова.

Родзинкою фестивалю стала авторська екскурсія "Нетуристичний Львів", яку на старовинному трамваї провів Віктор Гальчинський. Відвідувачам пропонували зануритися в атмосферу Львова за межами звиклих туристичних трас та познайомитися з перлинами віллової архітектури кінця ХІХ-початку ХХ століття.

Маршрут мандрівки пролягав до вілл Кастелівки та Францівки, ознайомив із першим трамвайним депо, оригінальними кам'яницями і палацами та завершився біля особняків українського архітектора Івана Долинського

"За збігом обставин наша "Ніч у Львові" збіглася зі святкуванням 125-річчя ЛКП "Львівелектротранс", тож від комунального підприємства поступила ініціатива організувати унікальну екскурсію, щоб відчинити для Львів'ян історію транспорту",

- зазначила Ольга Никорак.

Достойними уваги була екскурсія у підземелля костелу Єзуїтів. Окрім того, що катакомби значно збільшились у розмірах за останні кілька років, протягом цього часу відбуваються реконструкції завалених кімнат та гробниць. Екскурсію провели молоді волонтери та історики, які розповіли про історію храму та середньовічний Львів у тематичному вбранні. Окрім теми екскурсії вони оповіли цікаві факти про місто та його жителів.

Особливістю даної екскурсії стали три макети-реконструкції міста княжих, середньовічних, а також австрійських часів. На створення останнього макета пішло понад 20 років збору різноманітної інформації про тогочасне місто та кропіткої ручної робити.

Одним з найцікавіших дійств стала прогулянка в кабінет міського голови. Охочі змогли бачити робоче місце глави мерії, та відчути себе керівником містом. На екскурсію охочих проводив чоловік в костюмі бургомістра-голови міста XVI-XIX століття, доброзичливо оповідаючи легенди про робоче місце мера.

За словами організаторів фестиваль став одним з найзахопливіших подій літа й наступного року він лише розшириться на нові райони та музеї.

Про це повідомляє Андрій Фісунов

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах