Суспільство  |  21.05.20  |  четвер
 

У Харкові зафіксували завізний випадок малярії: захворів студент

Перші симптоми у нього з'явилися ще 9 травня.

У Харкові зареєстровано завізний випадок малярії — захворів 20-річний студент, що приїхав до України 3 вересня минулого року. Як повідомляє Центр громадського здоров'я МОЗ України, перші симптоми з’явилися ще 9 травня: студент відчув слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37 градусів.

"Лише через 6 днів, 15 травня, студент вперше звернувся за медичною допомогою до лікаря-терапевта. Під час лабораторного дослідження у молодого чоловіка виявили збудники малярії P.vivax та P.ovale (збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років)",

- йдеться у повідомленні.

Хворого 16 травня госпіталізували з діагнозом "малярія", за місцем його проживання провели епідеміологічне та ентомологічне обстеження.

"У зв’язку із відсутністю на сьогодні генерації малярійних комарів, малярійний сезон у Харкові не розпочався",

- зазначили у ЦГЗ.

Симптоми малярії: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення, слабкість. Ці симптоми можуть проявлятися слабо, що ускладнює виявлення малярії. Якщо ви відчули симптоми малярії: під час подорожі чи протягом 1-3 років після повернення із країни, де відбувається передача малярії, у вас з’явилися симптоми ГРВІ чи підвищилась температура – негайно зверніться до лікаря і повідомте про історію своїх поїздок; лікування необхідно розпочати протягом першої доби після появи симптомів, інакше малярія може розвинутися у серйозне захворювання, що часто завершується летально.

"Найбільший ризик розвитку серйозної форми захворювання у дітей, вагітних жінок та людей із ослабленим імунітетом",

- уточнили медики.

Як повідомляв УНІАН, раніше у Львові від тропічної малярії помер чоловік.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах