Суспільство  |  25.09.18  |  вівторок
 

У Карпатах випав перший сніг

Вчорашнє синоптичне явище виявилось рекордним. Метеорологи прогнозують заморозки. Крім того, сніг може випасти найближчим часом і в інших регіонах країни.

Про це повідомляє Експрес-онлайн.

Директор Науково-аналітичного центру, кліматолог Василь Троцюк розповідає, що з півночі Атлантики до нас надійшов циклон. Він, за словами кліматолога, виявився дуже великим і до того ж винятково повільно рухається.

"І хоча найближчими днями циклон буде витіснено з території країни антициклоном, він може спричинити опади у вигляді невеликого снігу ще й в північних областях", - говорить Василь Троцюк.

Начальник відділу кліматології Центральної геофізичної обсерваторії Олена Донич розповідає, що перші осінні заморозки на території України відбуваються переважно у період між 20 вересня та 19 листопада. Такі граничні природні явища спостерігались у 1921 та 2013 роках.

"Що ж стосується першого снігу, нормою його випадіння вважається 13 листопада, хоча нерідко бувають певні відхилення", - каже Олена Донич. 

Щодо першого снігу, найраніше він випав у 1906 році 27 вересня, а в 1971 році це сталось 6 жовтня. Найпізніше ж перший сніг випадав 1 січня. Це було у 1901 році.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах