Суспільство  |  12.09.19  |  четвер
 

У господарстві на Кропивниччині оголосили карантин через африканську чуму

У Новомиргороді у приватному господарстві виявили африканську чуму свиней

До Новомиргородського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в області звернулась мешканка Новомиргорода з проханням оглянути хворих свиней. Зі слів власниці захворювання виникло 6 вересня. При огляді виявили хвору свиню. Вже 8 вересня вранці при проведені чергового обстеження тварин було виявлено труп свині.

а місце загибелі тварини до власниці виїхала група швидкого реагування. Після проведення епізоотичного обстеження та патологоанатомічного розтину трупу свині було відібрано біоматеріал та направлено до Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби для дослідження на африканську чуму свиней.

Новомиргородське районне управління отримало експертний висновок відправленого біоматеріалу, де виявлено збудник захворювання африканської чуми свиней. 9 вересня провели засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новомиргородській районній державній адміністрації, на якому вирішили: оголосити територію особистого господарства жительки Новомиргорода епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту щодо африканської чуми свиней та встановити карантин, встановлено ветеринарно-поліцейський пост, попереджувальні знаки.

Визначено зону захисту, від зовнішніх меж осередку, до якої віднесено всю територію Новомиргорода. Визначено зону спостереження (нагляду), від зовнішніх меж зони захисту усіх сусідніх сіл.

Встановлено поліцейський карантинний пост на дорозі при в’їзді до особистого господарства мешканки Новомиргорода. Забезпечено функціонування дезбар’єру при в’їзді-виїзді на територію епізоотичного вогнища та закріплено відповідальну особу за його роботою

Встановлено попереджувальні знаки з написом "Карантин" на всіх в’їздах та виїздах на територію особистого господарства мешканки міста. У Новомиргороді також заоборонили продаж курятини та свинини. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.

 

Про це повідомляє kr.depo.u

 
 

Коментарі (0) перегляди: 371

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах