Суспільство  |  22.05.19  |  середа
 

Токсичний препарат призвів до загибелі мільйонів бджіл на Одещині

Квітучі поля ріпаку у Болградському районі Одеської області фермер обробив токсичним препаратом. Через це загинули мільйони бджіл в околицях неподалік.

Про це повідомляє УНІАН.

У місцевого пасічника Михайла Томєва загинули всі бджоли.

"У кожній родині загинуло 25 тисяч бджіл. На 100 вуликів – це 2,5 млн", – каже бджоляр.

Сільський голова Василівки, де стався інцидент, Петро Бойчев каже, що  на восьми пасіках постраждали до восьми сотень вуликів.

Цей жахливий інцидент стався, як виявилось, через місцевого фермера, котрий обприскав поля ріпаку отрутою проти комах. Препарат дозволений для використання до або після цвітіння. Фермер застосував його під час цвітіння.

"Вони працювали з цим токсичним препаратом. Фермер написав, що лікує свої рослини. Але лікують фунгіцидом, а він обробляв інсектицидом", – каже сільський голова Василівки Петро Бойчев.

Коментуючи загибель бджіл по телефону, голова агропідприємства заявляє, що йому їх шкода, але не визнає своєї вини та не має в планах відшкодовувати збитки. На його думку бджолярі мали б закрити комах у вуликах.

"На рослини напала капустяна міль. Ми не можемо працювати з таким препаратом, який не зачіпає бджіл. У нас 1350 пайовиків, якщо загинуть посіви, вони спросять з мене. Що я можу зробити, якщо пасічники не турбуються про своїх бджіл – їх треба було закрити", – каже фермер.

Кожен з бджолярів потерпів від декількох сотень тисяч до мільйона гривень. Вони подадуть у суд, щоб домогтися їх відшкодування. За шкоду довкіллю, як кажуть екологи, фермеру може загрожувати кримінальна відповідальність.

Адвокат Софія Шутяк пояснює, що коли масово гинуть бджоли, це означає, що всі червонокнижні бджоли теж гинуть. Це також може поширитись і на знищення якихось видів рослин, які не запилилися. Цей ланцюжок, зі слів адвоката, може бути довгим.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах