Суспільство  |  11.02.20  |  вівторок
 

[The New York Times] Як від коронавірусу ховаються в Індонезії

Індонезія. Сім'я з Шанхая відпочивала в Сінгапурі минулого місяця, коли дізналася, що новий коронавірус прибув туди з Китаю.

Тож вони відлетіли в Індонезію. Вони приземлилися на Балі, основне місце для китайських туристів, 30 січня і не планують виїжджати.

"Люди на Балі ставляться до нас приємно і доброзичливо", - сказала 36-річна Єва Цінь, яка подорожує зі своєю матір'ю, чоловіком та сином. "Ми не проходили жодного тесту на здоров'я".

Експерти в галузі охорони здоров’я сумніваються, чому Індонезія ще не повідомила жодного випадку захворювання на новий коронавірус, хоча чиновники повільно зупиняли безперервні рейси з Китаю. Індонезія приймає близько 2 мільйонів китайських туристів на рік, більшість із них на Балі.

На минулому тижні генеральний консул Китаю на Балі заявив, що на Балі залишилося близько 5000 китайських туристів, у тому числі 200 з Ухана, де почався спалах.

Найближчі сусіди Індонезії повідомляли про всі випадки захворювання, зокрема Філіппіни, Сінгапур, Малайзія та Австралія.

"На даний момент Індонезія є єдиною великою країною в Азії, яка не має справи з вірусом", - заявив журналістам міністр безпеки Індонезії Мохаммад Махфуд в п'ятницю. "Коронавірусу в Індонезії не існує".

Ніхто з 285 людей, які були евакуйовані з Ухана і зараз знаходяться в карантині на індонезійському острові Натуна, не показав ознак вірусу, додав він.

П’ять дослідників з Гарвардської Т.Х. На минулому тижні школа охорони здоров’я Чана зробила висновок, що Індонезія та Камбоджа, які повідомили лише про один випадок, повинні швидко активізувати моніторинг потенційних випадків. На основі статистичного аналізу хвороба могла вже прибути в Індонезію, підсумовують автори.

"Багато з імпортованих випадків були пов'язані з недавньою історією подорожей з Ухань, що дозволяє припустити, що обсяг авіаперевезень може відігравати важливу роль для ризику експорту випадків за межі Китаю",

- йдеться в дослідженні.

Голова Індонезійського Червоного Хреста Юсуф Калла, колишній віцепрезидент Індонезії, також заявив, що можливо, що хвороба вже потрапила в країну і індонезійці не можуть визнати симптоми коронавірусом.

"У Сінгапурі є тісна система, але навіть там вірус потрапив",

- сказав він. "Можливо, є заражені люди, але тут, в Індонезії, люди думають, що це лише звичайна лихоманка або вони вважають, що це лихоманка денге".

Пан Калла висловив занепокоєння щодо того, наскільки підготовлена ​​Індонезія до боротьби з вірусом, якщо вона завдасть удару у віддалених районах країни архіпелагу, де профілактичні заклади охорони здоров'я є основним постачальником медичної допомоги. (Індонезія - четверта за чисельністю населена країна у світі, де майже 270 мільйонів людей розкидані на 6000 населених островах.)

"В Індонезії є багато островів",

- сказав він.

«У нас багато портових міст. Всі вони мають різні можливості. Я думаю, хороші лікарні в Джакарті можуть це виявити. А як щодо громадського оздоровчого центру у Флоресі? Або в Сулавесі? Звичайно, можливості обмежені. "

Система охорони здоров'я Індонезії вважається недофінансованою міжнародними стандартами, в якій недостатньо засобів та недостатньо лікарів, медсестер та акушерки, згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2018 рік.

Але W.H.O. Представник країни, доктор Наваратнасамі Параниетхаран, заявив, що Індонезія робить все можливе, щоб протистояти новому коронавірусу, включаючи обстеження пасажирів у пунктах пропуску та оснащення лікарень для прибуття підозрюваних або діагностованих випадків.

"Індонезія робить все, що можна бути готовим і захищати від нового коронавірусу",

- сказав він.

Чиновники охорони здоров'я заявляють, що перевірили майже 50 випадків підозри, які були негативними.

Тридцять китайських робітників з цементної компанії в Північному Сулавесі були поміщені в 14-денний карантин минулого тижня після повернення з відпустки до Китаю, заявив імміграційний чиновник. Ніхто з них не зійшов з вірусом, сказав він.

Якби пацієнти з симптомами надходили, їх було б виявлено, — наполягав Ахмад Юріанто, секретар з питань профілактики та контролю в міністерстві охорони здоров'я.

"Ми не готові зіткнутися з великим спалахом, але ми готові запобігти спалаху", - сказав він. «Ми не чекаємо, коли це станеться. Ми насправді посилили профілактику ».

За його словами, Індонезія має досвід моніторингу мандрівників на хвороби, тому що країна вже давно шукає іншого небезпечного коронавірусу, респіраторного синдрому Близького Сходу або MERS. Близько 1,4 мільйона індонезійців щороку вирушають на паломництва до Саудівської Аравії, де вони можуть бути піддані впливу MERS, сказав він, і вони повертаються.
"Ми це переживали багато разів", - сказав він. «Можливо, інші країни не такі старанні, як Індонезія

Про це повідомляє www.nytimes.com

 
 

Коментарі (0) перегляди: 465

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах