Суспільство  |  09.11.18  |  п'ятниця
 

Світові інтелектуали і митці закликають звільнити Олега Сенцова

Інтелектуали і митці зі всього світу підписали лист до лідерів демократичного світу, в якому закликають їх вплинути на російського президента РФ Володимира Путіна.

Лист, підписаний світовими інтелектуалами і митцями з метою звільнення українського кінорежисера Олега Сенцова, опублікувало французьке видання Le Monde.

Серед громадських діячів, політиків, науковців і митців, котрі підписали лист  -  філософ Славой Жижек, історик Галя Акерман, віце-президент французького Сенату Давід Ассулін, історик Ален Безансон, філософ Паскаль Брюкнер, письменник Еммануель Каррер, політик Даніель Кон-Бендіт, режисер Жан-П’єр Дарденн, філософ Мішель Ельчанінофф, режисер Стефан Фонкінос, документаліст Рафаель Ґлюксман, режисер Акі Каурісмякі, режисер Вім Вендерс та інші. 

"Розпочати розслідування у рамках Ради ООН з прав людини, розширити Мінські угоди, щоб уможливити обмін в’язнями, зокрема Олега Сенцова, визнати Росію винною в рамках провадження Європейського суду з прав людини. Якщо це не вдасться – накласти санкції на рівні Євросоюзу на тих, хто залучений у справу Сенцова – подібно до "справи Магнітського", - йдеться у листі.

Нещодавно Олег Сенцов написав листа правозахисникам, якому розповів про стан свого здоров'я після припинення голодування.

Олегу Сенцову присудили Премію Сахарова 2018 року за свободу думки, що, як заявило посольство США в Україні, є ще одним підтвердженням того, що він є в'язнем совісті. 

 
 

Коментарі (2) перегляди: 1282

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах