Суспільство  |  01.02.19  |  п'ятниця
 

Супрун розповіла, як розпізнати фальшиві ліки

Якщо підозра про підробку підтвердиться, обіг усієї серії лікарських засобів на території України заборонять.

Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун пояснила, як відрізнити фальсифіковані медичні препарати від справжніх.

"Ліки, які ви приймаєте, не дають ефекту, хоча раніше допомагали? Одна з можливих причин - підробка. Це можуть бути як дуже дорогі ліки проти раку, так і звичайні знеболювальні",

- написала вона у Facebook.

Хоч і відрізнити підроблені медикаменти важко, каже Супрун, проте можливо.

Посилаючись на інструкції ВООЗ і Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, в.о. міністра рекомендує уважно роздивлятися упаковку - чи є там якісь пошкодження або помилки в тексті, чи збігаються дати виготовлення та закінчення терміну придатності, вказані на зовнішній упаковці, з датами, які вказані на первинній упаковці. Також варто оцінити зовнішній вигляд препарату, його цілісність, перевірити, чи має він нехарактерний колір або запах.

Крім того, Супрун радить перевіряти наявність державної реєстрації медикаменту в Державному реєстрі лікарських засобів України та не купувати ліки через інтернет.

Якщо ж виникла підозра у справжності медзасобу - обов'язково потрібно повідомити про це в Держлікслужбу і Державний експертний центр МОЗ України. 

Чиновниця запевнила, що таке звернення обов’язково розглянуть фахівці, а за потреби проведуть лабораторне дослідження. Якщо підтвердиться факт  фальсифікованої продукції, обіг цієї серії лікарських засобів на території України заборонять.

Нагадаємо, раніше Супрун виступила за легалізацію канабісу в медицині.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах