Суспільство  |  26.09.18  |  середа
 

Супрун розповіла всю правду про БАДи

Біологічно активні добавки (БАД), серед українців користуються чималою популярністю. Проте, далеко не всі вони потрібні, і тим більше, корисні.

Переважна більшість подібних добавок не мають жодного впливу на людський організм. Але є і такі, які можуть викликати досить важкі захворювання. Таку заяву зробила Уляна Супрун, виконуюча обов'язки голови Міністерства охорони здоров'я України.

Про вплив БАДів на організм людини вона написала на своїй офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook.

"Не дивлячись на те, що добавки дуже популярні, існує обмежена кількість науково обґрунтованих доказів їхньої користі для здоров'я. Тобто ефективність більшості добавок навіть не підтверджена жодним клінічним дослідженням і навіть є докази їхньої шкоди",

- пише Супрун.

Це, на її думку, має відношення до, так званих, мультивітамінів, до складу яких входить 10, або більш корисних речовин. В.о. міністра переконана, що не слід приймати подібні вітаміни для профілактики, оскільки існують офіційні дослідження, які вказують на потенційний їх шкоду.

"Наприклад, високі дози бета-каротину пов'язані з великим ризиком розвитку раку легенів серед курців, а надмірна кількість кальцію і вітаміну D потенційно збільшує ризик виникнення каменів у нирках",

- уточнила Уляна Супрун

 
 

Коментарі (6) перегляди: 801

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах