Суспільство  |  24.03.19  |  неділя
 

Супрун розповіла про туберкульоз в Україні

Міністр зазначила, що Україна залишається однією з країн, де найбільш поширені стійкі до лікування форми хвороби.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.

Зазначивши, що 24 березня - Світовий день боротьби з туберкульозом, Уляна Супрун звернула увагу на те, що щоденно в Україні від цієї хвороби помирає близько 10 осіб.

Вона повідомила, що в останні роки ситуація покращилася, зокрема завдяки доступу до безоплатної діагностики й нових препаратів. Україна повністю фінансує закупівлю ліків проти туберкульозу, а завдяки співпраці з міжнародними організаціями нам вдалося збільшити їхню кількість майже у 40 разів.

Супрун пояснює це тим, що Україна за допомогою міжнародних організацій стала закупати препарати дешевше. До прикладу, препарат Лінезолід міжнародні організації минулого року закупили за ціною 0,27 доларів, а МОЗ України у 2014 році цей самий препарат купляв за 2,85 долара. Це в рази більше ліків, які ми зможемо надати пацієнтам безоплатно.

Проте міністр зазначила, що через тривале й безконтрольне використання антибіотиків у період СРСР, Україна залишається однією з країн, де найбільш поширені стійкі до лікування форми хвороби – наприклад, тяжка форма туберкульозу, лікування якої є більш тривалим, складним і дорожчим.

Вона додала, що за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються.

Проте Супрун стверджує, що туберкульоз виліковний, навіть у більшості тяжких випадків. Наразі українські пацієнти мають доступ до діагностики та якісного лікування.

Якщо є покази лікаря, треба вчасно пройти діагностику та, в разі виявлення хвороби, розпочати безперервне приймання препаратів. Щоденне вживання ліків та регулярний контроль перебігу хвороби у медичного працівника — основна умова одужання, вважає Уляна Супрун.

Вона зазначила, що у багатьох розвинених країнах вже відмовились від практики тривалої госпіталізації через високий ризик перехресного зараження пацієнтів. Це загрожує розвитку хвороби до стійкої форми, коли звичайне лікування вже не допомагає. Тому пацієнт-орієнтовані підходи, що впроваджуються зараз в Україні, передбачають, зокрема, перехід на амбулаторне лікування, якщо немає спеціальних застережень. Це допоможе розвантажити лікарні й створити гідні умови для тих пацієнтів, які обов’язково потребують стаціонарного лікування від туберкульозу.

Уляна Супрун повідомляє, що ліквідація туберкульозу до 2030 року є спільним наміром усього людства. Україна може впоратися із цим завданням, якщо продовжить вживати системних заходів.

Вона зазначила, що для покращення ситуації із захворюванням Кабміном розроблений середньостроковий стратегічний документ — Загальнодержавна цільова програма протидії ТБ, яка наразі знаходиться на розгляді комітетів Верховної Ради.

Системне втілення цієї програми на національному рівні допоможе кардинально змінити ситуацію з туберкульозом та врятувати життя тисяч людей.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах