Суспільство  |  10.08.18  |  п'ятниця
 

Супрун розповіла про благодійні внески у лікарнях

В.о. глави Міністерства охорони здоров'я пояснила, що робити, коли медичні працівники змушують пацієнтів стати благодійниками.

Уляна Супрун зазначила, що благодійні внески не можуть бути обов’язковими для сплати, а будь-які примусові збори коштів - неприпустиме явище в медзакладах. Невиконання цих вимог тягне за собою адміністративну відповідальність.

"Ніхто не може заборонити благодійність. Кожна людина, за власним бажанням та на власний розсуд, може добровільно жертвувати свої кошти чи майно. Ключове у цьому твердженні - добровільно. Коли це відбувається не з власної волі, а під примусом - або ви жертвуєте кошти, або не отримуєте лікування - благодійний внесок з жесту доброї волі перетворюється на порушення закону (п. 2 ч.1 ст. 1 Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації"),

- написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Супрун впевнена, що трансформація системи охорони здоров'я, яку впроваджує МОЗ, з часом викорінить примусові "благодійні" внески й тим самим полегшить життя, як пацієнтам, так і працівникам медзакладів.

Для цього МОЗ України зобов’язав заклади охорони здоров’я з 1 січня 2018 року щоквартально звітувати про зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.

"Тепер у кожному медзакладі, який збирає благодійні внески, на доступному місці має бути розміщена інформація: скільки коштів зібрано і на які потреби - ліки, витратні матеріали, медичні вироби тощо - вони витрачені. Також про це має бути опубліковано на сайті медзакладу (якщо він є) або на сайті обласного департаменту чи управління охорони здоров’я",

- йдеться в повідомленні.

Якщо у людини вимагають здати благодійний внесок у медзакладі, Супрун порадила звернутися зі скаргою до головного лікаря, департаменту чи управління охорони здоров’я в  області або ж до правоохоронців.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах