Суспільство  |  17.05.18  |  четвер
 

Супрун провела інструктаж щодо підроблених ліків

Офіційна інформація про виявлені фальсифіковані лікарські засоби регулярно розміщуються на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

В Україні, попри систему, яка забезпечує здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що знаходяться в обігу, існує ймовірність натрапити на фальсифіковані ліки. Щоби бути захищеними від підробки, в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook оприлюднила інструкцію, як вберегтися від несправжніх препаратів.

Щоб не натрапити на фальсифікат, потрібно купувати ліки в спеціально визначених для цього місцях - аптечних закладах, а не в кіосках, підземних переходах, в інтернеті (де не вказано контактну інформацію та адресу аптеки) чи просто у приватних осіб. В кожної аптеки має бути ліцензія на роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим’ята. Треба звертати увагу на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.

Порушення маркування упаковок або зовнішнього вигляду препарату може бути свідченням фальсифікації.

Якщо залишились сумніви, потрібно попросити провізора надати сертифікат якості препарату та переглянути ліцензію аптечного закладу і звернутися до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Також перевірити наявність державної реєстрації препарату у Державному реєстрі лікарських засобів України можна за цим посиланням (http://www.drlz.com.ua/).

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...