Суспільство  |  18.05.19  |  субота
 

Станція на даху школи: капітальний ремонт у прибуток закладу

Високотехнічні нововведення запровадили в міській школі №68.

Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Цьогоріч коштом міського бюджету Львова було здійснено капітальний ремонт стадіону в середній загальноосвітній школі № 68 на вул. Дозвільній. Окрім того, на даху будівлі встановили сонячні батареї, створивши своєрідну сонячну електростанцію.

Програма "Львів-2020" свідчить про те, що сучасна якісна спортивна інфраструктура біля кожної школи — це наразі пріоритет міста.

Зазначається, що 2019 року за кошти міського бюджету буде завершено ремонтні роботи з капітального ремонту стадіону на суму 1,800 мільйонів гривень (вартість всіх робіт 6814,174 мільйонів гривень), та з будівництва сонячної електростанції на суму 325 тисяч гривень (вартість всіх робіт 1262,461 мільйонів гривень).

За словами міського голови Львова Андрія Садового, пріоритетом програми "Львів-2020" було визначено облаштування спортивної інфраструктури біля усіх шкіл міста Львова. Окрім того, що місто інвестує великі кошти у шкільну та дошкільну інфраструктуру, а також робить акцент на якості освіти.

"Завдання міста — щоб у всіх школах були комфортні спортивні зали та спортивні майданчики. Цю спортивну шкільну інфраструктуру ми будемо використовувати і для потреб школи, і для потреб мікрорайону — після навчального процесу, щоб усі охочі могли займатись спортом. Спорт — це здоров’я, а здорова нація — це успішна нація",

- зазначив Садовий.

Повідомляється, що У 2016 році ТзОВ "Макро-Будомат" було виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт стадіону. Вартість ПКД становила 60,4 мільйонів грн. Протягом 2017−2018 років ТзОВ "Західбуденергозбереження", як переможець процедури закупівель, виконало робіт на суму 5015,4 мільйонів гривень. У 2019 році для завершення робіт на стадіоні передбачено кошти у сумі 1,800 мільйонів грн.

За словами директорки департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Галини Слічної, торік було розпочато роботи з будівництва спортивного майданчика у школі № 68. Основним пріоритетом міста є відновлення і будівництво спортивної інфраструктури, і, відповідно, це один із навчальних закладів, де така інфраструктура є вже на 90% зробленою. Та вона зазначила, що роботи ще тривають, і планується завершити їх влітку.

Вартість будівництва спортивного майданчика становить 6,5 мільйонів гривень: минулого року було освоєно 5 мільйонів гривень, цього року ще 1,5 мільйони гривень планується освоїти до завершення робіт. Це має бути завершена основа на вуличних тренажерах і завершення роботи на самих майданчиках: міні-футбольний та баскетбольний.

Загалом у місті в роботі є 28 спортивних майданчиків. За попередні 2 роки завершили роботи на 8 майданчиках. У цьому році завершили ще 2 майданчики.

За словами директорки, кожна школа має свій індивідуальний проект, залежно від того, чи це є майданчик чи спортивний стадіон чи мультифункціональний спортивний майданчик.

Директор школи №68 Павло Гнус зазначає, що тут повністю змінено структуру старої території. Цей проект дозволить відпочивати учням та батькам. Тепер на бруківці можна робити багато речей: діти із задоволенням можуть брати на фізкультуру ролики, скейти, фрісбі, бадмінтон, ті речі, що дозволяють змінити підхід до фізкультури.

"Учні вже навіть не хочуть займатися у спортзалі. Як тільки стає тепло, вони біжать і просять вчительку фізкультури йти на вулицю. Хто не може бігати, може ходити по території і просто дихати чистим повітрям",

- каже Павло Гнус.

Галина Слічна також зазначила, що у школі №68 реалізується пілотний проект з будівництва сонячної електростанції. Наразі вже повністю завершені роботи з облаштування сонячних батарей. На повістці дня - лише залишається питання технічної документації та дозвільної документації щодо введення в експлуатацію тієї дахової електростанції.

Електростанція розрахована на освітлення. Повідомляється, що за рік школа платить обленерго фактично 50 тисяч гривень. Тому вирішили збудувати електростанцію. Наразі, за словами Слічної, напрацьовується механізм, щодо продажу школою електроенергії по зеленому тарифу та отримання додаткового фінансового ресурсу.

За розрахунками підрядної організації проектантів сонячної батареї виходить, що орієнтовано до 200 тисяч гривень в рік школа зможе додатково отримувати на свої потреби.

На 2019 рік на завершення робіт та введення в експлуатацію дахової сонячної електростанції передбачено асигнування у сумі 325 тисяч гривень. Термін експлуатації цієї дахової сонячної електростанції — 25 років. Окупність проекту — 6-7 років.

У перспективі приблизно до 2030 року школа буде отримувати прибуток від роботи такої станції рахунком коштів від орендаря, оскільки школа неприбуткова організація і не може продавати електроенергію.

За словами директора школи, сонячні панелі — це теж ініціатива міста. Наразі на даху школи поставлено 148 панелей. Експозиція школи вдало з південної сторони, і оскільки весь світ переходить на відновлювальні джерела енергетики, відповідно, школа вирішила піти цим шляхом. Вона вже закінчена, тільки очікуються різні дозвільні документи.

Відомо, що у СЗШ № 68 функціонує 23 класи, у яких навчається 636 учнів. Школу було побудовано у 1961 році.

У 2018 році школа № 68 стала переможцем проекту Громадського бюджету з проектом на влаштування системи відеоспостереження. Впродовж літніх канікул проект був реалізований на суму 140,8 тисяч грн.

У 2019 році школа стає переможцем з проектом капітального ремонту огорожі на суму 500 тисяч грн. Наразі виготовлено документацію, яка знаходиться на розгляді в експертній організації.

Загалом цього року на освіту в бюджеті міста передбачено понад 30% фінансування, а це — 173 970 425 гривень, з них — 86 998 358 гривень на школи.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах