Суспільство  |  22.10.19  |  вівторок
 

США закликають РФ звільнити засудженого в окупованому Донецьку журналіста Асєєва

Посольство США в Україні висловлює занепокоєння через вирок "суду" у так званій ДНР українському журналісту, публіцисту Станіславу Асєєву.

"Ми глибоко стурбовані повідомленнями про те, що українського журналіста Станіслава Асєєва був засуджено так званою Донецькою Народною Республікою до 15 років ув’язнення. Ми закликаємо Росію та сили, які вона підтримує, негайно звільнити його та інших несправедливо затриманих українців",

- йдеться в повідомленні посольства у Twitter.

Як повідомлялося, 22 жовтня "Апеляційна палата Верховного суду ДНР" засудила українського журналіста, публіциста Станіслава Асєєва до 15 років позбавлення волі за "шпигунство і заклики до екстремістської діяльності".

За даними сайту "Генеральної прокуратури" так званої ДНР, у серпні згідно з вироком "Апеляційної палати Верховного Суду ДНР" Асєєва визнано винним у вчиненні низки злочинів, передбачених ч. 3 ст. 329 (організація екстремістського співтовариства), ст. 321 (шпигунство), ч. 4 ст. 32, ст. 321 (підбурювання до шпигунства), ч. 1 ст. 325 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності), ч. 2 ст. 326 (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності) "Кримінального кодексу" так званої ДНР.

"Підсудному призначено покарання у вигляді позбавлення волі терміном на 15 років із позбавленням права займатися журналістською діяльністю терміном на два роки і шість місяців, з обмеженням волі терміном на один рік, із відбуванням покарання в колонії суворого режиму",

- йдеться в повідомленні "генпрокуратури" так званої ДНР.

Асєєв, який проживає на окупованій території, публікувався в українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав Васін. Про зникнення блогера стало відомо 11 червня 2017 року, при цьому востаннє Асєєв виходив на зв'язок 2 червня.

16 червня 2017 року бойовики "ДНР", які контролюють окремі райони Донецької області, підтвердили, що зниклого в окупованому Донецьку Асєєва затримали за звинуваченням у шпигунстві.

Про це повідомляє interfax

 
 

Коментарі (2) перегляди: 1456

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах