Суспільство  |  01.06.20  |  понеділок
 

Сьогодні запрацювала автоматична фотовідеофіксація порушень дорожнього руху

Про це повідомив у своєму Telegram-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій.

На дорогах в України від сьогодні, 1 червня запрацювала система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху, на перших етапах якої фіксуватиметься тільки перевищення встановленої швидкості руху.

 “З 1 червня система автоматичної фотовідеофіксації порушень дорожнього руху розпочала роботу. На перших етапах фіксуватиметься тільки перевищення встановленої швидкості руху”,

– вказав міністр.

Він повідомив, що Міністерством інфраструктури для запуску проекту:

на дорогах Київської області встановлено 25 комплексів автоматичної фіксації (КАФ). Ще 20 камер працюють у столиці. Вони розміщені на ділянках, де фіксувалась концентрація ДТП. Ще 5 КАФів будуть встановлені у Львівській області. Всього у планах до кінця року – ще 220 КАФів.
закуплений центр обробки даних і облаштувані робочі місця.
доопрацьовано програмне забезпечення для обстежень щодо комплексної системи захисту інформації.
Укрпошта уклала договори, необхідні для доставки постанов про притягнення відповідальності порушникам.

“Ми працюємо також над розбудовою інфраструктури безпеки, запровадженням аудиту безпеки доріг та сучасних стандартів безпеки”,

– зауважив він.

Додамо, що у столиці камери уже розпочали роботу в столиці.

Адреси камер у Києві: вул. Олени Теліги, 39​

Набережне шосе, 4 (навпроти) Дніпровська набережна,

перехрестя з вулицею Причальна вулиця Братиславська, 18

Чоколівський бульвар, 24

Північний міст (у напрямку лівого берегу) Північний міст (у напрямку правого берегу) Броварський проспект (м. Лівобережна) Броварський проспект/ вул. Будівельників Південний міст (у напрямку лівого берегу) Південний міст (у напрямку правого берегу) проспект Героїв Сталінграда, 25

проспект Володимира Маяковського, 56

проспект Володимира Маяковського, 65

бульвар Дружби народів, 27

бульвар Дружби народів, 36

Столичне шосе, 58 в напрямку м. Києва Столичне шосе 58, в напрямку м. Обухів Харківська площа / проспект Миколи Бажана Харківська площа / проспект Миколи Бажана.
Як додав заступник глави МВС Антон Геращенко, спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватися лише факти перевищення швидкості.

Поступово, вже цього року, система фіксуватиме й інші порушення ПДР – проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також проїзд смугою для пасажирського транспорту, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

У МВС також роз’яснили, що фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год.

Додамо, що розмір штрафу в разі перевищення швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год, становитиме 255 гривень. За перевищення більш ніж на 50 км/год – 510 грн.

Штраф необхідно буде сплатити упродовж 30 днів з дати набрання чинності відповідною постановою. Якщо його буде сплачено упродовж 10 банківських днів із моменту отримання постанови, розмір штрафу зменшиться на 50%.

Якщо впродовж цього терміну штраф не сплачено, запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб боржника та інше майно може бути накладено арешт. Стягується подвійна сума штрафу.

Фіксація порушення: як виноситься постанова та де можна дізнатися

За даними УНІАН, постанова про притягнення до відповідальності за порушення ПДР може виноситися без участі особи, на яку складається, відправляється порушникові поштою протягом 3-х днів з дати винесення. Законної сили постанова набуває: з дня отримання; з дня відмови про отримання; з дня повернення поштового відправлення, якщо не було отримано надіслану постанову; якщо вручається прикордонником, то в день вручення.

Перевірити наявність зафіксованого правопорушення можна: за допомогою СМС-повідомлення або електронної пошти, якщо подано відповідну заяву в МВС; на офіційних веб-сайтах МВС або Нацполіції в мережі Інтернет; від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника; від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах