Суспільство  |  30.05.22  |  понеділок
 

У Маріуполі виявляють нові братські могили - загиблих може бути значно більше 22 тисяч

У захопленому Маріуполі наслідки злочину російського агресора значно більші, ніж 22 тисячі загиблих мирних жителів.

Як передає Укрінформ, про це сказав Маріупольській міський голова Вадим Бойченко, повідомляє у Телеграмі Маріупольська міська рада.

«Ми оцінювали кількість загиблих маріупольців у 22 тисячі. Але все більше фактів говорять, що наслідки злочину рашистів значно страшніші. Це потребує особливої уваги світової спільноти, як і жахливе становище місцевого населення в окупації»,

- наголосив мер.

Зазначається, що на Старокримському кладовищі впродовж місяця з‘явилося 25 нових секторів траншейного типу. Тіла вкладають в кілька шарів, а потім «маскують» табличками як індивідуальні поховання.

Всього з середини квітня загарбники поховали в братських могилах не менше 16 тисяч маріупольців – біля селищ Старий Крим, Мангуш та Виноградне, констатували у міськраді.

Ще близько 5 тисяч людей поховано комунальними службами до середини березня. Під завалами, на стихійних кладовищах та в тимчасових моргах досі залишаються тисячі тіл.

Як повідомляв Укрінформ, раніше журналісти за допомогою супутникових знімків виявили місця масових поховань маріупольців біля селища Мангуш, на кладовищі у селі Виноградне та на кладовищі селища Старий Крим.

Супутник зафіксував і четверте місце масового поховання - біля Центрального кладовища у Маріуполі, про яке повідомила місцева влада. Воно з’явилося на початку березня.

Агресія росії спровокувала в Маріуполі одну з найбільших гуманітарних катастроф. Місто практично зруйноване обстрілами російських загарбників, без нормального енерго-, водо- та газопостачання, воно перебуває на межі екологічної та інфекційної катастрофи.

Нині у захопленому Маріуполі залишаються понад 100 тисяч мирних жителів. Колаборанта Костянтина Іващенка російські загарбники оголосили «мером» Маріуполя та створюють картинку «відновлення життя міста».

 

Про це повідомляє ukrinform

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e