Суспільство  |  27.02.20  |  четвер
 

[REUTERS]Світова боротьба з коронавірусом

СІДНЕЙ / ДУБАЙ (Reuters) - Швидке поширення коронавірусу в Ірані, Італії, Південній Кореї та інших місцях викликало занепокоєнння урядів та людей по всьому світу, що кинулися вжити надзвичайних заходів.

Вперше нові інфекції в усьому світі за останні 24 години перевершили ті, що в Китаї, де грипоподібне захворювання виникло два місяці тому, але занепало після агресивної кампанії стримування.

У Японії, де випадків зросло до 200, виникла особлива стурбованість після того, як гід в жіночому туристичному автобусі вдруге випробував позитив - один з дуже небагатьох у всьому світі.

Токіо зупинив великі збори та спортивні змагання на два тижні, а школи закрили рано на весняні канікули. Але він все ще планує продовжувати проведення Олімпіади-2020, скасування чи переїзд якої буде великим ударом для Японії.

Коронавірус в основному побив Китай, спричинивши 78596 випадків та 2746 смертей. Але він поширився й на інші 44 країни, зафіксовано 3 246 випадків та 51 смерть.

Хоча зустрічаючись із словниковим визначенням пандемії - поширеного зараження у великому регіоні, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) поки що не стримується від використання цього терміна.

"Є всі вказівки на те, що світ незабаром вступить у пандемічну фазу коронавірусу",

- заявив прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон, наказавши лікарням забезпечити достатню кількість медичних засобів, засобів захисту та персоналу.

Президент США Дональд Трамп поставив свого віце-президента Майка Пенса відповідальним за відповідь Америки, а президент Франції Еммануель Макрон згуртував націю.

«Перед нами криза. Епідемія на шляху ",

- сказав Макрон в паризькій лікарні, де 60-річний француз цього тижня став другою людиною, яка померла від коронавірусу у Франції.

Ситуація на ринку

Глобальні ринки знизилися протягом шести днів, знищивши на суму понад 3,6 трлн доларів.

Несподівані країни мали свої перші випадки за останні дні, останній - Данія з чоловіком, який повернувся з гірськолижного відпочинку в Італії, та Естонія, з ким повертався з Ірану.

Не існує ліків від вірусу, який може призвести до пневмонії, і для вироблення вакцини може знадобитися до 18 місяців.

У Південній Кореї кількість нових випадків становила 1261 з 12 смертями, тоді як в Європі гаряча точка Італії мала 453 інфекції та 12 смертей, а Іран повідомив про 245 випадків та 26 смертельних випадків.

Закликаючи людей уникати зайвих подорожей, Тегеран продовжив закриття кінотеатрів, культурних заходів та конференцій ще на тиждень. іранський спалах призвів до ізоляції нації, яка вже знаходиться під санкціями США.

Коронавірус "пограбував" глобально авіацію та туризм, оскільки авіакомпанії скасовують рейси, країни забороняють відвідування гарячих точок, а нервові пасажири відкладають поїздки.

Новини про те, що стюардеса корейського Air, яка працювала на рейсах між Сеулом та Лос-Анджелесом, пізніше випробувала позитивний результат, ймовірно, ще більше потурбує пасажирів.

Сполучені Штати управляють 59 випадками — більшість з них американці репатріювали з круїзного корабля, який знаходився на карантині в Японії. Але Трамп сказав, що ризик "дуже низький" у Сполучених Штатах, що було "дуже, дуже готово".

Влада Китаю заявила, що кількість нових смертей у четвер становила 29, що є найнижчим щоденним підрахунком з 28 січня. У материковому Китаї за останні 24 години було лише 433 нових випадки, порівняно з 586 у країнах та інших країнах.

 

Про це повідомляє reuters

 
 

Коментарі (0) перегляди: 809

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах