Суспільство  |  30.03.20  |  понеділок
 

Рада дозволила лікувати COVID-19 незареєстрованими в Україні засобами

Йдеться лише про такі лікарські засоби, що рекомендовані офіційними органами США, країн Євросоюзу, Китаю та низки інших держав.

Верховна Рада дозволила для лікування спричиненої коронавірусом хвороби COVID-19 використовувати незареєстровані в Україні лікарські засоби.

Як передає кореспондент УНІАН, за проект закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)" (зареєстрований в парламенті за номером 3268) проголосували 312 народних депутатів. Серед авторів законопроекту – представники всіх фракцій, а також голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування Михайло Радуцький (фракція «Слуга народу»). Законом надано можливість застосовувати для лікування лабораторно підтверджених випадків COVID-19 незареєстровані лікарські засоби, що рекомендовані для лікування коронавірусної хвороби офіційними органами США, країн - членів Євросоюзу, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, Китаю та Ізраїлю. Крім того, дозволено лікувати зареєстрованими лікарськими засобами за показаннями, що не зазначені в інструкції для медичного застосування, – за умови наявності доведеної ефективності щодо лікування COVID-19 у цих країнах. Порядок призначення та застосування таких лікарських засобів у тижневий термін має встановити Міністерство охорони здоров'я. Серед іншого, документом передбачено, що затвердження протоколів клінічних досліджень лікарських засобів для лікування коронавірусної хвороби та суттєвих поправок до них відбувається у термін до 5 календарних днів, а також спрощення процедури державної реєстрації лікарських засобів для лікування COVID-19.

 

Про це повідомляє unian

 
 

Коментарі (0) перегляди: 476

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах