Суспільство  |  13.05.21  |  четвер
 

Помер ведмідь з пансіонату “Байка”

Пластикова пляшка, дерев’яні предмети – неповний перелік того, що було знайдено у шлунку тварини.

У реабілітаційному центрі бурого ведмедя НПП “Синевир” повідомили про смерть ведмедя Юри, якого було вилучено з пансіонату “Байка”. Для виявлення причини загибелі фахівці виконали розтин тварини.

Про це інформує Pmg.ua.

“Пластикова пляшка, дерев’яні предмети, небезпечні кількаметрові гельмінти – це лише неповний перелік того, що було знайдено у шлунку ведмедя. Крім того, спеціалісти виявили набряк легень та збільшені у розмірах внутрішні органи”,

– розповів голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Внаслідок багаторічного утримання ведмедя в неналежних умовах він перебував у жахливому стані. Тварина мала новоутворення на очах та надмірну вагу (вдвічі більшу за норму).

Як зазначив Андрій Мальований, це зовсім не дивно, враховуючи її невідповідне харчування у пансіонаті: власник годував Юру солодощами та газованими напоями. А тісний вольєр не давав можливості ведмедю для рухової активності, що вкрай важлива для диких тварин.

“Через загострення хронічних захворювань Юрі необхідне було термінове хірургічне втручання, – розповів Андрій Мальований. – На жаль, операцію він не пережив“.

«Ведмідь Юра з м.Косів Івано-Франківської області 17 років живе при ресторанно-готельному комплексі «Байка». Його використовують для приваблення туристів, пропонуючи їм купити Кока-колу і пригостити нею ведмедя. Самого Юру навчили і, можна сказати, підсадили на цей солодкий напій. Для забави Юрі можна зателефонувати і покликати пити Колу. Цей атракціон всі ці роки триває постійно, і напевне приносить великий дохід готелю, приваблюючи туристів. Самого ведмедя годують залишками ресторанної їжі, яка абсолютно не відповідає раціону ведмедів. В результаті такого харчування Юра вже осліп, вживання солодкого спровокувало цукровий діабет, у нього проблеми з суглобами і за прогнозами ветеринара якщо залишити його тут, він може загинути…»,

– зазначається у дописі на сторінці UAAA у ФБ.

Відео тут

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах