Суспільство  |  22.11.17  |  середа
 

Польські ЗМІ обговорюють українсько-польську "війну пам'ятників"

Тижневик DoRzeczy опублікував матеріал під назвою "Холодна війна України і Польщі стає гарячою", заснований на інтерв'ю політичних опонентів.

Польське видання опублікувало два інтерв'ю з непримиренними опонентами, що представляють сторони українсько-польського конфлікту.

Україна в цьому заочному діалозі представив директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, Польщу - ксьондз Тадеуш Ісакович-Залеський, діяч руху громад прикордонних земель, так званих Східних кресів (польська назва нинішніх земель Західної України, Білорусі та Литви, в 1918-1939 рр., що раніше входили до складу Польщі).

В'ятрович, відповідаючи на питання про заборону ексгумації польських жертв і легалізації польських пам'ятників на території України, сказав, що чашу терпіння українців переповнив демонтаж пам'ятника УПА в польських Грушовичах. Він запропонував рішення по формулі: "Варшава легалізує всі українські пам'ятники, Київ - всі польські".

Ісакович-Залеський гостро відреагував на цю пропозицію.

"Це огидний шантаж, не вартий країни, що має європейські прагнення. Прийняти умови В'ятровича неможливо. Київ не може в цій справі висувати нам будь-які умови, не може диктувати, що ми повинні зробити, щоб натомість отримати таку елементарну річ, як можливість поховання жертв геноциду",

- зазначив польський громадський діяч.

Він також парирував слова В'ятровича про те, в Польщі бувають випадки демонтажу або знищення українських пам'яток.

"На поховання має право кожен, на прославляння - вже немає. Під пам'ятником УПА в Грушовичах не було поховання. Цей пам'ятник був встановлений нелегально, на ньому містилися назви окремих куренів УПА. Польська влада помилилася лише в тому, що не відреагувала, коли на території Польщі нелегально встановили пам'ятники організації, яка вбивала людей",

- заявив Ісаакович-Залеський.

Нагадаємо, в квітні цього року в польському селі Грушовичі демонтували пам'ятний знак УПА, а в липні глава МЗС Польщі різко висловився про українських європейські прагнення: "З Бандерою ви в Європу не ввійдете".

Пізніше стало відомо, що з плит пам'ятника УПА в Грушовичах поляки зробили дорогу. Зі слів керівник місцевої громади Януша Слабицького, він вирішив так вчинити, щоб "українці не зробили з них реліквію".

Як повідомлялося, керівникові Українського інституту національної пам'яті Володимирові В'ятровичу заборонили в'їзд на територію Польщі. Йшлося також про те, що крім В'ятровича, Польща заборонила в'їзд львівському чиновнику Святославові Шереметі.

 

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...