Суспільство  |  14.01.19  |  понеділок
 

Подробиці законопроекту про патріархат в Україні розкрив експерт

Настоятель РПЦ Кирило Гундяєв дуже боїться обрання депутатами Верховної Ради України одного проекту закону.

Мова йде про страх соратника Путіна перед проектом закону, який з юридичної точки зору зможе врегулювати перехід церковних громад із одного патріархату в інший.

Таку інформацію розповів релігієзнавець Дмитро Горевий у прямому ефірі одного із українських каналів. Також експерт прокоментував заяву спікера Верховної Ради Андрія Парубія на тему актуальності прийняття такого закону.

Горевий наголосив, що кожна громада має право на вільну зміну підлеглості. Але річ у тім, що зараз просто не існує відповідної встановленої процедури, за якою цю зміну можна було  би здійснити.

Експерт зазначає, що в Московському патріархаті прекрасно розуміють, що поява, такого законопроекту стане досить дієвою, оскільки він дозволить самим громадам вільно і відкрито приймати рішення про належність до релігійного центру. Із таким у Московському патріархаті звісно ж не бажають погоджуватися, та стверджують, що у громади не мають права самостійно вирішувати свою долю. Відповідно, лише церковні ієрархи можуть вирішувати долю парафіян.

Горевий також підкреслив, що в РПЦ вірян розглядають, "як кріпаків у єпископів-феодалів", та нагадав, що раніше патріарх Кирило особливо відверто і активно критикував цей законопроект - звертався в ООН, до Всесвітньої ради церков і навіть до керівництва країн нормандської четвірки.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах