Суспільство  |  12.02.19  |  вівторок
 

Підписанню мінських угод 4 роки

Цей документ скерований на мирне врегулювання конфлікту на сході Україниузгодили на саміті в Мінську 12 лютого 2015 року.

У цей день "нормандська четвірка" у складі представників України, Росії, ОБСЄ і так званих ЛДНР домовлялися про деескалацію конфлікту.

Перед тим 5-6 лютого президент Франції спільно із канцлером Німеччини приїздили в Київ та москву й обговорювали план врегулювання конфлікту. 9 лютого Ангела Меркель проконсультувалася із президентом Сполучених Штатів Америки, щодо України, зокрема передачі нашій країні озброєння в випадку провалу переговорів.

У ніч на 10 лютого переговори проводили в Берліні. Участь у них брали заступники міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки".

11 лютого у Мінськ прибули президент України Петро Порошенко, Ангела Меркель, Франсуа Олланд та президент РФ Володимир Путін. Згодом до них також приєднався спецпредставник голови ОБСЄ в Контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Хайді Тальявіні.

Вже 12 лютого у Мінську були й голови самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік", Олександр Захарченко та Ігор Плотницький. Лідери "четвірки" підписали Декларацію на підтримку Комплексу заходів із виконання мінських угод.

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

Loading...