Суспільство  |  27.01.21  |  середа
 

У Львові вшанували пам’ять жертв Голокосту

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

Сьогодні, 27 січня, в Україні відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У Львові поминальні заходи розпочались зі спільної молитви на площі біля пам’ятника жертвам Львівського гетто. Голова Львівської ОДА Максим Козицький разом із громадськістю вшанували пам’ять загиблих євреїв.

«Сьогодні ми зібралися, щоб іще раз з глибоким болем згадати сумні сторінки минулого. Мабуть, найлегше відповісти, чому ми повинні були б пам’ятати про Голокост більше, ніж раз на рік. Навіть не через те, що ця пам’ять надзвичайно важлива для загальноєвропейської спільноти, причетність до якої декларує Україна. Жертвами Голокосту стали 1,5 мільйонів українських євреїв, убитих в роки Другої світової війни, з них 136800 євреїв, які були закатовані у Львівському гетто. Вони були приречені нацистським режимом, який помістив ненависть до євреїв у центр своєї ідеології. 

Українці рятували євреїв, ризикуючи не лише власним життям, а й життями своїх дітей і родичів, залишаючись Людьми з великої літери для своїх сучасників і Героями для нас. Єврейська громада пліч-о-пліч з іншими громадянами України рішуче встала на захист нашої спільної Батьківщини. Ми, українці, дуже високо цінуємо це і ніколи не забудемо. Вічна пам’ять невинно убієнним. Слава праведникам-героям, що ризикували власним життям заради порятунку тих, кому загрожувала смерть»,

– звернувся до присутніх голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Після скорботного віча учасники заходу поклали квіти та запалили лампадки біля пам’ятника жертвам Львівського гетто.

 

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах