Суспільство  |  24.05.22  |  вівторок
 

На Київщині виявили більш як 10 масових поховань мирних жителів

У Київській області наразі знайдено більш як 10 масових захоронень громадян, але ця цифра не є остаточною.

Про це в ефірі українських телеканалів поінформував начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов, передає кореспондент Укрінформу.

“(Масові захоронення громадян на Київщині — ред.) є. На території Київської області ми знайшли наразі понад 10 масових поховань громадян, більшість з них, 8 — це у Бучанському районі. Наймасштабніші були саме тут, у Бучі, де відповідно, були 40 і 57 тіл загиблих. І, на жаль, ця цифра не остаточна”,

- поінформував він.

Окремо Нєбитов сказав, що наразі уже було знайдено й оглянуто 418 тіл лише у Бучі, і більшість з них - понад 50 відсотків — це люди, які загинули не від мінно-вибухових пристроїв чи під завалами, а від стрілецької зброї.

“Ці злочини страшні, і вони наразі фіксуються. І таким чином, я сподіваюся, російський агресор буде притягнутий до відповідальності”, - уточнив він.

Очільник поліцейських столичної області, відповідаючи на питання, як притягнути до відповідальності тих, хто вчиняв ці звірства, зазначив, що наразі уся правоохоронна система і сили безпеки працюють під координацією ОГП.

“Ми спільно, усі слідчі підрозділи, навіть ДБР, СБУ, НПУ - усі робили фіксацію цих злочинів. Далі триває вже процес встановлення всіх тих людей, які у складі армії рф перебували на території Київської області. Далі вже йде процесуальний порядок розгляду доказів і пред’явлення відповідних підозр”,

- повідомив правохооронець.

Він заявив, що правоохоронці сподіваються, що із залученням іноземних фахівців, зокрема, і спеціалістів МКС вдасться зібрати такі докази, якими можна буде притягти і організаторів, і виконавців цих злочинів до кримінальної відповідальності не тільки за національним, а і за міжнародним законодавством.

Окремо він сказав, що після таких тривалих інтенсивних боїв, які раніше відбувалися на території Київської області, і на Бучанщині у тому числі наразі можна говорити про те, що тут вже встановлена така відносна безпека.

Нєбитов нагадав, що фактично один день бойових дій дорівнює місяцю розмінування, і наголосив, що людям, які повертаються, потрібно бути обережними.

“Ми розуміємо, що серед таких руйнувань може дуже багато залишатися нерозірваних мін, снарядів, гранат, вибухівки. Окремо ми знаємо, як діяли російські окупанти — вони підступно мінували все підряд, навіть побутові прилади, суцільно хотіли замінувати все, щоб якомога більше нанести шкоду цивільному населенню”,

- сказав поліцейський.

Зі свого боку заступник начальника Бучанського райуправління ДСНС України у Київській області Тарас Гордієнко уточнив, що упродовж квітня — травня 2022 року піротехніки ДСНС разом із працівниками Нацполіції у цьому регіоні загалом обстежили понад 13 тисяч гектарів території та близько 1200 домоволодінь.

“Було обстежено 90 тисяч кілометрів ліній електропередач, які були зруйновані унаслідок бойових дій у нашому регіоні. Також наразі відновлено газопостачання у Бучі та Ірпені. За цей час також було вилучено дуже багато вибухонебезпечних предметів, які залишили після себе ворожі окупанти, і які наразі ще створюють небезпеку для мирного населення”,

- сказав представник ДСНС.

Як повідомлялося, 23 травня Нєбитов поінформував, що на території Київщині розміновані основні шляхи, проте у полях, приватних будинках, квартирах можуть бути нерозірвані міни.

Про це повідомляє ukrinform

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах

 
 

Останні коментарі

1
e