Суспільство  |  27.03.20  |  п'ятниця
 

Навчальний рік закінчиться 1 липня, а ДПА скасують: головне з брифінгу Мандзій

Через карантин навчання в усіх закладах освіти до 24 квітня проводитиметься дистанційно, а навчальний рік закінчиться, як передбачено законодавством, 1 липня.

Про це під час брифінгу заявила тимчасова виконувачка обов’язків міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

“Відповідно до закону про освіту, навчальний рік в Україні закінчується 1 липня. Якщо буде можливість продовжити навчання в школах у цьому навчальному році, то у травні або у червні ми повернемося за шкільні парти. Знайдемо можливість опрацювати той матеріал, який подаємо зараз дистанційно, узагальнити та підсумувати. У такому разі закінчимо навчання 1 липня, окрім випускників 11 класу”,

— розповіла вона.

Як пояснила Мандзій, навчальний рік для 11-класників закінчиться тоді, коли випускники отримають документ про освіту.

Водночас Міністерство освіти і науки (МОН) скасувало державну підсумкову атестацію (ДПА) для 4 та 9 класів.

Якщо учні повертаються до шкільних парт у травні, це означатиме, що в травні буде відбуватися пробне ЗНО. Також у МОН готові провести зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) в червні, липні або навіть серпні. Якщо ж ЗНО розпочнеться в середині серпня, то його результати будуть відомі в середині вересня.

Тож уникнути затримок із початком вступної кампанії не вдасться. Якщо ЗНО проведуть у серпні, то вступна кампанія завершиться в середині жовтня.

Студенти ж складатимуть іспити дистанційно. Якщо певні роботи студенти не можуть виконувати дистанційно, то їх перенесуть на наступний навчальний рік.

“Дистанційно не будуть проведені єдиний державний кваліфікаційний іспит та атестація тих осіб, які здобувають ступені доктора філософії, мистецтва або наук”,

— додала Мандзій.

Про це повідомляє varta1

 
 

Популярні новини на інших новинних ресурсах