Суспільство  |  11.08.20  |  вівторок
 

НАТО засуджує застосування сили проти демонстрантів у Білорусі

У НАТО занепокоєні ситуацією з президентськими виборами у Білорусі. Заяву генерального секретаря Альянсу Єнса Столтенберга оприлюднив журналіст CNN Раян Браун.

«Союзники по НАТО висловили серйозну стурбованість з приводу проведення президентських виборів в Білорусі. НАТО засуджує насильство проти мирних демонстрантів»,

– заявив Столтенберг.

Він нагадав про необхідність дотримуватися основних прав людини, права на свободу слова і на мирний протест.

У Білорусі 9 серпня відбулися вибори президента. Центральна виборча комісія країни повідомила, що, за попередніми даними, чинний президент Олександр Лукашенко, який балотувався на шостий термін поспіль, набрав більшість голосів. Супротивники чинної влади не визнають таких оголошених результатів.

Результати виборів викликали ввечері 9 серпня протести в білоруських містах. Навіть за офіційними даними Міністерства внутрішніх справ країни, такі протести відбулися в 33 містах, було затримано близько 3 тисяч осіб, із них близько 1 тисячі в столиці Мінську.

Сполучені Штати закликали білоруську владу не перешкоджати мирним зібранням та не застосовувати насильство проти протестувальників. Свою заяву озвучив також речник генерального секретаря Організації об’єднаних націй Антоніу Ґутерріша Стефан Дюжаррік. За його словами, генеральний секретар «із занепокоєнням» стежить за ситуацією в Білорусі.

Про це повідомляє radiosvoboda

 
 

Коментарі (0) перегляди: 760

 

Популярні новини на інших новинних ресурсах